Nexus 6, Nexus 9, Nexus Player ve Android 5.0 Lollipop: İşte ilk izlenimler

Nexus 6, Nexus 9, Nexus Player ve Android 5.0 Lollipop: İşte bilmeniz gerekenler

İlk Google phableti olan Nexus 6 Tegra K1 64 bit işlemci ile geldi. Aynı şekilde Nexus 9 tablet üzerinde de aynı işlemci mevcut. Ayrıca bugün (15 Ekim) Nexus Player’de tanıtıldı.

Tabiki bu cihazları çalıştıran Android yazılımının 5. nolu versiyonu Android Lollipop tanıtıldı. Bu yazılım sürümünde 5 rakamı olması, Android üzerinde köklü değişiklikler yapılmış olduğu anlamına geliyor.

Nexus-6 (1)

MATERYAL TASARIM, SANAT VE DAHA AZ GÜÇ TÜKETİMİ

Nexus-6

Android Lollipop’un amacı bütün cihazlarda aynı yazılımın kullanılmaya başlanması. Gerçek hayatı gösteren gölgelerin kullanılması ve daha az efekt ile güç tüketimi düşürülmeye çalışılmış. Android 5 üzerinde 64 bitlik bir java mimarisi bulunuyor.

Nexus 6 Phablet Motorola tarafından üretildi

Nexus-player-and-its-accessories (1)

5.9-inç Quad HD ekran ve bir Snapdragon 805 sistem çipi yani serisinin en yeni ve en güçlü cihazı var. 13-megapiksel optik stabilize kamera: Nexus 6, 4K video kaydetme kapasitesine sahip. 24-saat ‘pil ömrü ve hızlı şarj teknolojisi ile geliyor. Nexus 6, 29 Ekim’de ön sipariş alacak ve bazen Kasım ayında tüm önemli dağıtıcılar üzerinden mağaza raflarında yer alacak.

NEXUS 6 ÖZELLİKLERİ

Nexus 9: Android tablet

Nexus-player-and-its-accessories (2)

Nexus 9, HTC Volantis kod adı altında bilinen bir aygıt. 1536 x 2048 piksel çözünürlüğe sahip 8.9 inç ekrana ve en erken Kasım ayında Android Lollipop ile birlikte satışa sunulan ilk cihaz olacak. Sağlam metal çerçeve ile gelmesine rağmen arka kapak Nexus 5’i hatırlatıyor. Nexus 9, Nvidia’nın Tegra K1 işlemcisi gibi benzer bir Denver kodlu 64 bit işlemci ile geliyor. 9 saatkullanım vaadi var.

Nexus Player: Android oyun konsolu

Nexus-player-and-its-accessories

99$fiyatı ile Android set üstü oyun konsolu açıklayan Google oldukça şaşırttı. HD destekleyen bu cihazekstradan oyuncu kolu destekliyor. Kolun fiyatı 30$ olacakç Ayrıca ses için harici bir kumandası da var. Bir çok ekrana görüntü taşıyabiliyorsunuz. Windows, Mac OS X, Linux, ChromeOS, iOS ve Android, Android cihazlar ya da screencast Chrome tarayıcı bunlardan bir kaçı.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x