Nexus 6P Sağlamlık Testinde Sınıfta Kaldı

iPhone 6’ya bir konuda teşekkür etmek gerek. #bendgate skandalı sayesinde telefonlar için yeni bir testin ortaya çıkmasını sağladı.

Nexus 6P içinde yeni, testler yapıldı. Sadece bükme testi değil ısıya duyarlılık ve çizilme testleri de yapıldı. Sonuçlar oldukça kötü gözüküyor.

Çizilme tetsleri ile başlayalım. Herhangi bir amiral gemisinde seviye 6’ya kadar herhangi bir çizilme olmaması gerekiyor. Fakat Nexus 6P 7. seviye testinden sonra çizilme konusunu geçelim ekranı çatladı. Arka kapak ise falçata ile kolayca çizildi. Falçata biraz agresif bir test sayabiliriz. Plastik arka kapakların çoğunda böyle bir durum oluşması normal diyebiliriz.

NEXUS 6P SAĞLAMLIK TESTİ VİDEOSU

Daha sonra ekrana çakmak ateşi tutuldu ve beklenenden daha kısa bir üsrede ekran yanma belirtilerini gösterdi. Kalıcı bir beyaz nokta ekrandaki yerini aldı. Telefonunuz kolayca böyle bir ısıya maruz kalmayacaktır belki ama bu kadar çabuk tepki vermesi iyi gözükmüyor.

Bükme / eğme testi ise en şaşırtıcı test oldu. Çıplak ellerle yapılan testte telefon neredeyse parçalara ayrılarak bükülüyor ve kırılmalar meydana geliyordu. Videoda zaten detaylar bulunuyor.

Bu çeşit testler sizin telefon almanızı etkiler mi ve NEXUS 6P almayı hala düşünür müsünüz? Lütfen bize yorum olarak fikirilerinizi bildirin.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x