Nexus üretimini Başka Firmalarda Yapacak

Geçtiğimiz Mayıs ayında sizlere burada paylaştığımız haberle, Google’ın Nexus politikasını değiştireceğini ve tek üreticiyle anlaşmak yerine, farklı üreticilere Nexus ürettireceğini aktarmıştık. Tabi bunlar birer iddiaydı ve bir gelişme yaşanmadı. Uzun bir sessizliğin ardından yeniden konuyla ilgili haberler gelmeye başladı.
Japon NTT Docomo operatörünün sızdırılan yol haritasına baktığımızdaSony Xperia Nexus, LG Optimus Nexus ve Samsung Galaxy Nexus IIadlı akıllı telefonlar, önümüzdeki dönemde raflarda olacak. Samsung Galaxy Nexus II diye geçen telefon ise geçtiğimiz günlerde haberini paylaştığımız GT-I9260 model numaralı telefon olması bekleniyor.
HTC’nin One Nexus ya da başka bir isimle Nexus modeli üzerinde çalıştığı da belirtiliyor. Zaten eskiden Nexus One ve G1 ile Google ile çalışmış olanHTC, yeni strateji ile beraber Google ile tekrar çalışmaya başlayacak gibi.
Google böylece firmaların güncelleme vermeme, çeşitli arayüz farklılaştırmalarıyla cihazları daha kararsız çalıştırmalarına kayıtsız kalmayacak gibi. İlk olarak Nexus modellerine güncelleme gelecek vekullanıcılar daha stabil modelleri kullanacak.

İstanbul Bilişim

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x