Nihayet Apple MacBook’a Rakip Çıktı: Microsoft Surface Book

Microsoft yeni Surface Pro 4 ve yeni Lumia telefonları ile beklenirken bombayı patlattı. Aynı zamanda Apple’nin MacBook laptopuna gerçek bir rakip ortaya çıkardı.

Bu rakibin diğer bir özelliği ise ayrılabilir ekrana sahip olması. Yani tek bir ürünle hem MacBook hem de 13 inçlik iPad Pro’ya rakip oldu. Aslında bu rakip sayısını çoğaltabiliriz çünkü bu kalitede Windows 10 kullanan bir laptop yok diyebiliriz. Burada bir parantez açıp oyun laptoplarını şimdilik bir kenara koyalım.

Surface Book ayrılabilir bir ekranın yanı sıra parmak hareketlerine ve kaleme farklı tepkiler veren bir yapıya da sahip. Cihazda 6. nesil Intel işlemci ve GDDR5 Nvidia ekran kartı bulunuyor.

Tanıtımda Macbook Pro’dan 2 kat hızlı olduğu da özellikle vurgulanan ürün bugüne kadar yapılmış en hızlı ve ince laptop olarak lanse edildi. Magnezyum alaşımlı kasaya sahip ürün ABD piyasasına 1499$ fiyat etiketi ile giren ürün şimdilik ön siparişte. Türkiye rakamları ise minumum 4500 TL olacak gibi gözükürken henüz bir satış tarihi yok.

Kalemi de ayrı bir incelik olan Surface Book’un kaleminde sağ tık ve silgi özelliği de mevcut.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x