Nintendo üzerinde açık bulana 20 bin dolar!

Eğer yetenekli bir hacker olduğunuzu düşünüyorsanız elinize bir fırsat geldi. Mario’nun yapımcısı olan Nintendo cihazında açık bulanlara inanılmaz para veriyor.

 San Francisco bazlı güvenlik şirketi HackerOne ile ortaklık oluşturan Nintendo, açık bulan hackerlara ciddi ödemeler yapacak.

Nintendo, çok satan el konsolu için ciddi bir araştırmaya girişti. Konsolun açıklarını saptamak için HackerOne ile bir araya geldi. Ve yetenekli hackerlara çağrı yaptı.

Nintendo 3DS için düzenlenen bu program cihazın korsan oyun çalıştırma ve hile yazılımlarına karşı güvenirliğini test edecekler.

Ödül 100 Dolardan başlıyor ve bulduğunuz açığın büyüklüğüne göre değişiyor. Eğer çok ciddi bir açık testip ederseniz,  firma size 20 bin dolar ödüyor. Burada tek sıkıntı fiyat aralığının belli şartlara göre belirlenmemiş olması. Yani açığı bulsanız bile ne alacağınızı sadece Nintendo ve HackerOne

Bu konuda yorumlarınızı ve görüşlerinizi bildirirseniz seviniriz. Eğer çok uğraşırsanız sizinde açık yakalama şansınız olabilir 🙂

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x