Note 4 Sonunda Ortaya Çıktı

Eylül ayı yaklaşmaya başladı ve Samsung Galaxy Note 4 için sızıntılar bitti gerçek fotoğraflar gelmeye başladı. 3 Eylül 2014 tarihinde tanıtılması beklenen Galaxy Note 4 kullanıcılar kadar Samsung tarafından da heyecanla beklendiğini söyleyebiliriz. Çünkü Samsung’a karşı rakipleri büyük atılımlarla güzel cihazlar üretmeye başladı ve Android = Samsung algısı kırılmaya başladı.

note4 gercek resmi

Ortaya çıkan resimde Note 4 ekranı çevreleyen güzel bir kesime sahip parlak bir metal çerçeve görüyoruz. Bu tasarım Note 4’e kavisli ve köşeli bir tasarım kazandırmış. Ekran boyutunun ise beklendiği gibi 5.9 inç değil 5.7’de kaldığı görülüyor. Bizce de doğrusu buydu, 5.7 şu an için sınırda gözüken bir büyüklük. Note 3’e göre farkı ise 2k çözünürlüğe çıkması. Ekran 2560×1440 piksel destekliyor.

Arka kapak büyük ihtimalle plastik olacak olan Note 4 tasarımı Yeni duyurulan Samsung Alpha’ya benziyor. Bu yeni tasarım çzigilerinin Samsung S5 veya halefi bir modelde devam edeceğini belli ediyor.

Note 4 kalem ise sağ arka alt kısımda yer alıyor. Micro usb 3 desteği sie devam ediyor. Ve her zamanki home tuşu da yerinde.

İşlemci olarak Qualcomm 805 yongasetini kullanacak olan Note, Adreno 420 gpu ile piyasadaki en iyi ekran kartına sahip olacak. Büyük ihtimalle Android 4.4.4 ile gelecek olan Note hakkında daha fazla bilgi şimdilik yok.

Yeni Samsung Galaxy Note 4 Fotoğrafları

galaxy note 4 arka 2 note4 gercek resmi galaxy note 4 kutu galaxy note 4 arka

 

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x