Örümcek Adam Nihayet Marvel Evreninde Gözüktü (Civil War İçerir)

Marvel sinematik evrende işler öyle bir hal aldı ki hikayede Örümcek Adam olmazsa olmaz duruma geldi ve yapımcıların anlaşması sonucu Örümcek adam yeni Marvel filminde rol aldı.

Aylar önce verilen bu haberden sonra bu sene vizyona girecek Kaptan Amerika Sivil Savaş filminin Örümcek Adam’lı fragmanı da yayınlandı. Fragmanda Örümcek yeni kostümü ile yer alırken “Herkese selam” repliği ile son saniyelerde giriş yaptı.

Sanıyoruz ki filmde de çok büyük yer edinmeyecek ama yine de varlığını hissettirecek kadar oynayacak.

Kaptan Amerika Sivil Savaş filminin konusu

From Wikipedia

“Marvel’in “Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı” fiminde Steve Rogers’ı, insanlığı koruma yolunda görevlerine devam eden Yenilmezler’in yenilenmiş ekibinin lideri olarak görüyoruz.

Yenilmezler’in dahil olduğu bir olay kötü sonuçlanınca, politik güçler Yenilmezler’in bir otorite tarafından takip edildiği ve yönlendirildiği bir sistem kurulması için baskı yaparlar. Bu durum Yenilmezler’in fikir ayrılığına düşerek iki gruba ayrılmasına neden olur. Bunlardan biri Steve Rogers’ın önderliğinde, Yenilmezler’in hükümet baskısı olmaksızın özgür bir biçimde insanlığı korumaya devam etmesini savunan grup, diğer tarafta ise Tony Stark’ın şaşırtıcı bir biçimde hükümet kontrolünü ve müdahalesini destekleyen ikinci gruptur.

6 Mayıs 2016’da vizyona girecek Marvel’in Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminde tarafınızı seçmeye ve heyecan dolu bir aksiyona hazır olun.”

Chris Evans / Steve Rogers (Kaptan Amerika) – İlk Yenilmez, Nazilerin Avrupa’yı ele geçirmesine seyirci kalmak istemeyen Steve, orduya yazılmak istemiş ancak vücudu zayıf olduğu için reddedilmiştir. General Chester Philips, Steve’e ordunun süper asker projesine katılabileceğini ve bu sayede Nazilerle savaşabileceğini, söylemiştir. Steve bu projeyi başarıyla tamamlamış ve bir atlet kadar güçlenmiş olarak çıkmıştır.
Robert Downey Jr. / Tony Stark (Iron Man) – Yenilmezler’in ortak lideri ve para kaynağıdır. Kendi icatları olan zırhlarıyla birlikte kendini dahi, milyarder, playboy ve hayırsever olarak tanımlamaktadır.
Scarlett Johansson / Natasha Romanoff (Black Widow) – Çocuk yaşta yetim kalan Natasha Romanov bir Rus askeri olan Ivan Petrovitch tarafından büyütüldü. Natasha büyüdükçe harika bir öğrenci ve atlet oldu. Aynı zamanda bir balerin olarak da üne kavuştu, Natasha zamanla Sovyet süper-casusu Black Widow oldu. Daha sonradan luslararası bir casusluk örgütü olan SHIELD için çalışmaya başladı.
Anthony Mackie / Sam Wilson (Falcon) – Çok iyi bir vahşi kuş eğiticisi olduğundan Redwing adlı şahiniyle çok üstün bir iletişim kurmuştur. Kollarının altındaki özel yapım kanatlar sayesinde uçabilir. Kaptan Amerika’nın en büyük yardımcısı ve ortağıdır.
Sebastian Stan / Bucky Barnes (Kış Askeri) – Kaptan Amerika’nın İkinci Dünya Savaşı’ndaki yardımcısı. Çatışma esnasında kolunu kaybetmiş, Hydra tarafından bulunup süper asker formülu verilip hafızası silinmiştir. Yıllar sonra Steve Rogers’ın karşısına çıkmıştır.
Paul Bettany / Vision – Yenilmezler’in en büyük düşmanlarından Ultron tarafından Yenilmezler’e karşı savaşmak amacıyla yaratılmıştır.Ultron onu Avengers’ı ölümcül bir tuzağa çekmek için kullandı, fakat kendi zekasına sahip olan Vision yaratıcısına karşı gelerek Avengers’a yardım etti ve onların Ultron’u yenmelerini sağladı.
Jeremy Renner / Clint Barton (Şahingöz) – SHIELD casusu. Geçmişte Natasha Romanoff ile yasadışı işler yapmıştır. Okçuluk yeteneği sayesinde Yenilmezler’e katılmıştır. Hawkeye attığı okların %95’ini isabet ettirir.
Don Cheadle / James “Rhodey” Rhodes (Savaş Makinesi) – Birleşik Devletler Donanması’nda görevli olan James Rhodes, Tony Stark’ın en yakın arkadaşlarından biridir.
Elizabeth Olsen / Wanda Maximoff (Kızıl Cadı) – Wanda enerji güçlerini kullanabilen bir mutanttır. Bu sayede Chthon adlı bir iblis tarafından kendisine verilmiş büyü yeteneklerini kullanabilir. Kaos-büyüsü adlı bu yetenekler sayesinde bir çeşit kara büyü güçlerinden psişik güçlere kadar çeşitli etkiler oluşturabilir. Bu gücü kullanmak için ne kadar zaman harcarsa etkisi de o denli büyük olur.Wanda manyetizmanın efendisi olarak kabul edilen Magneto’nun kızıdır.
Paul Rudd / Scott Lang (Ant Man) – Ölçek,küçültmek ve gücü artırmak gibi şaşırtıcı yetenekleri ile donanmış,Scott Lang, akıl hocası Hank Pym ile birlikte Dünya’yı kurtarmak için çalışırlar.
Chadwick Boseman / T’Challa (Kara Panter) -T’Challa bir Afrika ülkesi olan Wakanda’nın kralı T’Chaka’nın oğludur.Babası vibranium madenlerini ele geçirmeye çalışan Ulysses Klaw tarafından öldürülünce T’Challa intikam almaya yemin etmiş ve Kara Panter olmuştur.
Tom Holland / Peter Parker (Örümcek Adam) – Bir radyasyon gösteriminde, lise öğrencisi Peter Parker’ı radyasyondan zarar görmüş bir örümcek ısırır ve bu sayede Peter’da inanılmaz özellikler belirir. Çok sevdiği amcası bir hırsız tarafından öldürülünce, güçlerini Örümcek Adam kimliğiyle kötülüklere karşı kullanmaya söz verir.Örümcek Adam kimliğini saklar.
Emily VanCamp / Sharon Carter (Ajan 13) – SHIELD ajanı, Çizgi romanda Kaptan Amerika’nın sevgilisidir.
Frank Grillo / Brock Rumlow (Crossbones) – Çizgi romanda Kaptan Amerika’ya suikast düzenleyen düşman.
William Hurt / General Ross – ABD ordusun ünlü generalidir.Hulk’a olan düşmanlığıyla tanılır.
Daniel Brühl / Baron Helmut Zemo – Baron Helmut Zemo, bir Nazi bilim adamı ve Kaptan Amerika’nın II. Dünya Savaşı’ndaki düşmanı olan Baron Heinrich Zemo’nun oğludur. Başarılı bir bilim adamı ve strateji ustası olan Helmut Zemo, babasının ölümünden Kaptan Amerika’yı sorumlu tuttu ve intikam almaya çalıştı. Zemo, yenildi ve kimyasal maddelerin içine düşerek vücudu korkutucu bir şekle dönüştü. Zemo, daha sonra babası gibi ‘Baron Zemo’ adını alarak dünyayı ele geçirme ve baş düşmanı olan Kaptan Amerika’dan intikam alma planlarını sürdürdü fakat her seferinde baş düşmanı tarafından mağlup edildi.
Martin Freeman

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x