Paramanya Oyunu Nasıl Oynanır

Paramanya NetMarble firmasına JoyGame tarafından geliştirilen Monopoly benzeri bir oyundur.

Paramanya oyununu iPhone ve Android cihazlardan oynayabilirsiniz.

Mobil-Paramanya-Landing-Page-4

Oyun MMO tarzında tasarlanmış. Oyunu oynayabilmek için bir karakter kartına sahip olmanız gerekiyor. Bu karta aksesuar eklenebilir ve kartın levelini yükseltilebilirsiniz. Ayrıca oyun zarla oynanıyor ve elmas karşılığında 8 farklı özelliği bulunan zarlardan birisini alabilirsiniz.

Şimdiden belirtelim oyun yüksek derecede bağımlılık yapıyor. Özellikle Boardgame türü oyunları beğeniyorsanız cihazınız elinizden düşmeyecek. Ayrıca oyun oldukça bonkör. Oyuna katılmak ve item geliştirme gibi konularda altın ve elmas ihtiyacınız oluyor. Oyun ise size sürekli altın ve elmas veriyor. Altın ve elması etkinliklerden, oyun kazandıkça ve telefonunuza bildirim geldiğinde kazabilirsiniz.

Mobil-Paramanya-Landing-Page-3

Paramanya mükemmel dizayn edilmiş diyebiliriz. Mobil bir cihazda bu kadar işlevsellik oyun zevkini oldukça yükseltiyor. Ayrıca Dünya ve Türkiye haritaları bulunmakta. Haritalar sadece içerik değil oyun içi bazı kuralları da değiştiriyor.

Oyunu tekil olarak 2-3-4 kişilik oynayabilir ya da takım oyunu ile eşli olarak oynayabilirsiniz.

PARAMANYA İPUÇLARI

Paramanya hilesi olmayan bir oyun ve ayrıca yapmaya gerek duymayacaksınız.

Hediye çekilişi

Oyunda Hediye Puanı kısmında level aldıkça, ürün geliştirdikçe en az 2 puan kazanıyorsunuz. Bu puanlar 20 olduğunda çekilişe katılabiliyorsunuz. 3 farklı çekiliş hakkınız var. Her 20 puan 1 anahtar demek. Her anahtar bir sandık açıyor. Eğer 100 puan biriktirirseniz 5 anahtarla özel bir çekilişe katılıyorsunuz. Ayrıca 10 elmas karşılığında yine özel bir çekilişe katılabiliyorsunuz. İşte bu puanları hemen yükseltmek istiyorsanız kart satın alın. 5000 altın karşılığında alacağınız 5 kart size 2 puan veriyor. 10 ve 30’luk kart paketi de alsanız 2 puan. Bu sebeple kartları 5’er alarak daha çok puan elde edebilirsiniz. Ekran kapanmadan 2.kartı 4500 altın karşılığında verir. Ekranda yazmasa da 2 puanı alırsınız.

Tavsiyem tek anahtarla hiç açmayın. Biraz sabredin 5 anahtarla açın. Ben hiç sabredemedim ama, dediğimi yapın yaptığımı yapmayın. Günlük puanları ayrıca;

Günlük katılım ile (5),

Arkadaş davet ederek (3),

Sıralama paylaşarak (1),

Eşya satın alarak(2),

Aksesuar şans kutusu alarak (2),

Aksesuar geliştirme başarısız olunca (2-4)

Oyun başlangıcı

Oyun başlangıcında çift gelsin kartını aldıysanız göstergenizi yüksek tutun. Düşük tutarsanız 4-4 atarak kodese veya ıssız adaya girebilirsiniz. Tabi bu hiç gelmeyecek demek değil.

Küpler

Küpler en güzel hediyeleri veriyor. İçinden herhangi bir şey çıkabilir. Ahşap, gümüş, altın ve elmas küp çeşitleri var. Küpleri açabilmek için belli bir süre beklemeniz gerekiyor. Bu genelde saatler sürüyor. Küpleri açılması için slotlara koymak için ya oyun hakkınız olan Yonca vereceksiniz ya da Mistik Toz. Normal küpler 10-20 mistik tozla açılırken Elmas Küp 80 tane mistik toz ister. Mistik tozlar küpün gizemini korumaya yardım eder ve daha iyi ödüller çıkar. Bu sebeple tavsiyem sadece elmas küpler için mistik toz biriktirin. Ayrıca süre bitmeden elmas harcayarak erken açılış yapabilirsiniz. Fakat ne kadar çok beklerse o kadar iyi ödül veriyorlar.

Paramanya Karakter Kartları

Joygame-Mobil-Landing-Page

Kart Geliştirme ve Kart Kombinasyonu

Şimdilik 4 sınıfa ayrılmış kart yetenekleri bulunuyor. Aslında 5 yetenek var ve bu karta ulaşabilmek için simyacı olmanız gerekiyor desek abartmış olmayız. Henüz kimsede 5. yeteneğe sahip kart gözükmedi.

Karakter kartın özellikleri ne kadar iyiyse oyunu kazanma şansın o kadar artıyor. Ayrıca kartların seviyesi yükseldikçe daha fazla özellik aktif oluyor. Mesela aksesuar takabilme sayısı normal olarak 2 adet ile sınırlı. A Plus kartınız olursa 3 tane aksesuar kullanabiliyorsunuz.

Mobil-Paramanya-Landing-Page-2

C SINIFI YETENEKLERİ

Adadan kaçış: Issız adaya veya hapishaneye düşünce çift atarak kaçabilme şansı.

Bonus oyun galibiyeti: Daha yüksek bonus oyuna uğrama şansı. Bonus oyunlarda kaleciye gol atma ve yazı tura oyunları var. 3 başarıda oyuna giriş ücretinize yakın bir ödeme geliyor.

Genel İndirim: Vergi ödemesi, satışlar, ıssız ada / hapis, dünya kupası, fuar, dünya turu ücretlerinde indirim.

Altın şans kartı: Oyuna başlangıçta sırayı belirleyecek olan altın şansı yakalama şansı yükseliyor.

İnşa masrafı: Sadece inşa masraflarında indirim özelliği

B SINIFI YETENEKLERİ

C Sınıfı yetenekleri ve ZAR KONTROL özelliği geliyor. Oyunda zar atarken gelen 1 ile 12 arasındaki ibreyi dilediğiniz rakamlar bırakınca gelmesi. 1-6 arası atınca 5 veya 6 gelmesi gibi.

A SINIFI YETENEKLERİ

B Sınıfı yetenekleri ve Devralma indirimi. Rakibin evelerini alırken ödenecek olan devir ücretinde indirim.

A Plus YETENEKLERİ

A Sınıfı kartın yükseltilmiş hali. Aynı türde A S ınıfı karttan %10 daha iyi özellik veriyor. En üst seviyeye geldiğinizde özel efekt veriyor. Rakibin gözünü korkutma 🙂

Ayrıca sınıf kartların içinde de ayrı karakterlere ait özellikler bulunuyor. Her A sınıfı kart aynı değil.

A PLus HYENA: Zar kontrolü yüksek bir karakter, ayrıca Altın kart şansı da yüksek.

A Plus EYLÜL: Zar kontrolü yüksek bir karakter, ayrıca Altın kart şansı da yüksek.

A Plus SERENAY: Altın kart şansı yüksek.

A Plus JUSTIN: Zar kontrolü yüksek.

A Plus MIRA: Devralma indirimi.

A Plus ADRIAN: İnşa indirimi.

Paramanya’ya yeni kartlar eklendi. Yeni kartları görmek için tıklayınız

Beğendiyseniz aşağıdaki bağlantılardan PARAMANYA oyununu indirin.

google-play

app-store

6 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
seyhans

paramanya oyunu gerçekten çok bağımlılık yapıyor.

Emel

Paramanya Paramanya Paramanya

Bu oyuna çok fena bağlandım. Oynamadan duramıyorum. Yapana sevgiler.

Selma

Sürekli bağlantı hatası veriyor. Ne 3G’de ne de Kablosuz da bağlanmıyor. Paramanya bakıma girdiğinde mi veriyor bu hatayı. Yada paramanya bağlantı hatası için çözüm var mı?

Berna

Kart geliştirmek istiyorsanız C türü kartlara para harcamayın. Alt karakter aynı iki kartı birleştirip birbirleri ile geliştirin. Çıkan kartı asıl kartınızla eşleştirin.

Şu an paramanya da etkinlik var. Fiyatlar yarı yarıya düştü ve a plus kartlar geldi, 200 elmasa bu kartlardan ve a plus aksesuar veriyor.

Seray

Ben aksesuar satamıyorum arkadaşlar yardımcı olur musunuz

BESTAMİ

Merak ettiğim bir şey var iki tane 25. Seviye S kartını birleştirirsek ortaya ne çıkıyor yada birleşiyor mu?

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x