Pocophone F1, Netflix ve Amazon’dan HD video yayını gerçekleştiremiyor.

Pocophone F1’in Widevine L1’i yok. Teknik detaylar bir yana, bu, servislerden HD kalitesinde videolara erişemeyeceğiniz anlamına geliyor. Netflix, Amazon Video, Hulu, BBC, tüm önemli yayıncılar için geçerli.

Widevine, video akışının yasa dışı olarak kopyalanmamasını sağlayan bir DRM sistemidir. Üç seviye vardır, ancak esas olarak 720p çözünürlük ve üzeri herhangi bir akış L1 gerektirir. Telefon, 540p akışa izin veren L3 ile geliyor, ancak mobil ekranda bile güzel görünmüyor.

Widevine nedir?

Widevine telefonlardan kaynakları aktarıp yayın yapılmasını engellemek için düşünülmüş bir koruyucu servis. Widevine yükleyebileceğiniz bir şey değil, güncelleme ile de alınamaz. Daha önce OnePlus telefonlarda da ortaya çıkan bu durum için kullanıcılar telefonlarını servise göndermek zorunda kalmıştı.

Bu arada, bu sorun Pocophone’ya özgü değil. Xiaomi Mi 8 amiral gemisi bile sadece Widevine L3 ile geliyor. Android One ile çalışan Mi A1, Redmi Note 4 ve diğerleri için de durum aynı. Bu muhtemelen, gelecek herhangi bir düzeltmenin olmadığı anlamına gelir. Yine de, eğer bir düzeltme varsa, düzgün bir şey olmayacaktır.

Cihazınızda hangi Widevine seviyesinin desteklendiğini kontrol etmek için DRM Info uygulamasını kullanabilirsiniz.

https://www.gsmarena.com/the_pocophone_f1_cant_stream_hd_video_from_netflix_hulu_or_amazon-news-33023.php

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x