pokemon go

Pokemon Go Nasıl Oynanır ve Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Pokemon Go nihayet dağıtılmaya başladı. Bölge bölge geldiği için henüz Türkiye’de indirilemese de bunun yolları bulunuyor. Yazımızın içinde Pokemon Go oyununu hem iPhone hem de Android için nasıl indirebilirsiniz anlatacağız.

Pokemon Go nedir?

Belki biliyorsunuz Ingress adında ki oyunun Pokemon sürümü gibi bir oyun. Zaten Pokemon Go oyununu da Ingress’i yapan firma Niantic üretiyor. Pokémon Şirketi ile ortaklık kurmuştur.

İnteraktif gerçekçilik oyunun da bütün dünya oyun alanı. Evinizde, ofiste her yerde Pokemon bulabiliyorsunuz. Pokeball ları kullanarak bunları yakalayarak koleksiyonunuzu genişletiyorsunuz. Ayrıca belirli noktalarda diğer oyuncularla karşılaşabiliyor ve Pokestop adı verilen yerleri ele geçirip altın kazanabiliyorsunuz.

Pokemon Go Nasıl Yüklenir

Oyunu indirmek oldukça basit. Google Markete gidip oyunu indiriyorsunuz.  Muhtemelen size uygun olmadığını söyleyecek.
iPhone sahipleri için Pokemon Go indirme bağlantısı:
http://ios.hipstore.mobi/app/pokemon-go/1000007852
Android cihaz sahipleri için Pokemon Go indirme bağlantısı:
http://www.apkmirror.com/apk/niantic-inc/pokemon-go/pokemon-go-0-29-0-release/pokemon-go-0-29-0-android-apk-download/

Benim Android ichazın var ve buradan indirip kurdum. Fakat harici bağlantılardan gelen uygulamaları yüklemek sizin sorumluluğuunuzda. Doğabilecek zararlardan biz mesul değiliz ona göre. Bu uygulamaları yüklemek için cihazlarınzıda fazladan izin vermeniz gerekiyor. Uygulamayı yükledikten sonra bu ayarları kapatın.

iPhone için ayarlar > genel > aygıt yönetimi > güven adımını izlemeleri gerekmektedir.

Andorid telefon sahipleri ayarlar > güvenlik > bilinmeyen kaynaklar seçeneği aktif edilmelidir.

Başlangıç

Oyun başlamadan dikkatlice bu yazıyı okuyun. Pikachu nasıl yakalanır?

Oyun yükledikten sonra başlatın. Google hesabınızı soracak ve giriş yapacaksınız. Karakterinizi oluşturacaksınız ve oyun başlayacak. Oyuna girdiğinizde anda ilk pokemon karakteriniz ile karşılaşıp onu yakalayacaksınız. Bulbasaur, Charmander ve Squirtle olabilir. Bu andan sonra size adınızı soracak Pokemon Trainer olacaksınız. Ben hesap açma işleri tamamlandığı için ilk nick sorduğunda Pokemon’a isim ver sandım saçma bir nick yaptım 🙂

Daha sonra 5 lvl olmaya çalışmanız gerekiyor.

Pokemonlar Nasıl Yakalanır?

Pokemon yakalamanın zamanı geldi. Öncelikle oyun Gps ile beraber çalıştığı için konum ve 3G internetiniz açık olmalı. Evde de yakalayabilrisiniz ama asıl heyecan dışarıda olacak. Oyuna girdiğinizde karakteriniz etrafında bir halka sürekli radar sinyali gibi tarama yapacak. Sadece bu halka içinde kalan pokemonlar ile etkileşimde bulunabiliyorsunuz. Eğer araba ile giderken pokemon yakaladıysanız araba içinde uzaklaşsanız da devam edebiliyorsunuz. Ama Pokestop veya Gym lerde işlem yapamazsınız sabit olmalısınız.

Pokestop’tan araba içinde Pokeball kazanmak için mesafeyi iyi ayarlarsanız şansınız olabiliyor. Pokestop’u açıyorsunuz ve göz kararı oradan geçerken çevirmeye başlayın. Zaten hemen Pokeball’lar dökülmeye başlayacaktır. Pokeball’lar oyunda en çok ihtiyaç duyacağınız malzemelerden birisi. Poek topunuz yok iken etrafınızda sürekli unik pokemonlar çıktığını düşünesinize 🙂

Şimdi pokemon’u buldunuz ve karşı karşıya kaldınız. Elinizdeki topu pokemonun üstüne doğru atın ama havadan atmaya dikkat edin. Bir kaç denemeden sonra alışırsınız. Ayrıca ilk levellerde sorun olmaz ama sonraki levellerde poke topuna giren pokemonlar kaçabiliyorlar. Bunun için topunuzu falsolu atmayı öğrenin. Nasıl olduğunu soröayın henüz deneyemedim. Bilgi bu yönde.

Kısa kısa Pokemon Go bilgileri

Her pokemon’un kendi cp puanı var. Cp ne kadar yüksekse pokemon o kadar iyi oluyor.

Aynı pokemonların düşük Cp olanlarını transfer ederek şekerinizi alın, bunlarla daha sonra evolve (evrim) yapabileceksiniz.

Pokemonlarınız son seviyeye gelmeden güçlerini yükseltmeyin

Pokemonlar toptan çıkmaması için falso vererek topu atın

Pokemonun üstündeki daire ne kadar küçülürse o zaman atışınızı yapın

Şimdilik aklıma gelen bunlar, yeni bilgiler geldikçe güncelleme atarım. Sizlerde bildiklerinizi yorum olarak eklemeyi unutmayın.

Pokemon Eggs (Poekmon Yumurtaları) nedir?

Pokestops üzerinde Poke toplarını toplarken aynı zamanda yumurtalarda toplarsınız. Bu yumurtaları açmak için belli bir mesafe gezmeniz gerekiyor. 2+4+6+8+10km gibi mesafeleri tamamlayınca içinde size yeni Pokemon karaterleri çıkacaktır. Nadir bulunan pokemonlarda bu yumurtalardan çıkıyor. 800 cp lik pokemonlar için hazır olun.

pokemon go Teaminstinct

Pokemon Go Plus

Pokemon Go Plus

Niantic Labs ve Pokémon Şirketi Pokemon Go Plus ile telefonu sürekli kontrol etme olayından kurtaracak bir bileklik geliştiriyorlar. Bu bilekliği taktığınızda üstündeki tuşa basarak itemleri bulunduğunuz noktadan toplayabileceksiniz. Pokestoplarda özellikle telefon elinizde gezmenize gerek kalmayacak.

Pokemon Go Plus

Hakkında Bahadır

Senior Coder.

6 Yorum

 1. almanlara pokemon

  almanya’da resmi versiyonu google play de çıktı

 2. pokecoin lazım

  pokeball sorunu yaşıyorum, para ile bile satın alamadım. pokecoin nasıl satın alınıyor

 3. stardustları kesinlikle saklayın. 20 lvl olana kadar stardust kullanmayın

 4. Pokemon go tanitimi

  Pokemon go tanitim videosu youtubede cikti

  https://youtu.be/vgDRNcOSceM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.