Polonya Tüketiciyi Koruma Kurumu, Cyberpunk 2077 ile ilgili şikayetlerle bağlantılı olarak CD Projekt RED’i kontrol edecek

Aksiyon RPG oyunu Cyberpunk 2077‘nin galasıyla ilgili sorunlar durmuyor. Anlaşıldığı üzere, oyunun sorunlu sürümü, Polonya Rekabet ve Tüketiciyi Koruma Ofisi olan UOKiK‘i bile ilgilendirdi. Şirket suçlu bulunursa, geçen yılın tamamında elde ettiği gelirin % 10’una kadar para cezası ile cezalandırılabilir.

PC sürümleri söz konusu olduğunda Cyberpunk 2077 iyi veya hatta çok iyi notlar alırken (mevcut sorunlara rağmen), konsol sürümlerinin özellikle temel Xbox One ve PS4 sistemlerinde teknik açıdan son derece tamamlanmamış olduğu ortaya çıktı . Bazı kullanıcılar, performans sorunları ve birçok hata nedeniyle bunların tamamen oynanamaz olduğunu düşünüyordu. Bu nedenle, bu oyuncular para iadesi talep etti ve Sony, oyunu PlayStation Store’dan geçici olarak geri çekmeye bile karar verdi. Ayrıca RPG eylemiyle ilgili sorunlar nedeniyle CD Projekt RED‘in hisse fiyatı düşerek yatırımcıların şirket aleyhine toplu dava açmasına neden oldu. Ve şimdi UOKiK, Cyberpunk 2077’nin sorunlarıyla ilgileniyor.

Bu durum, Polonya baskısı Dziennik Gazeta Prawna tarafından bildirildi . UOKiK temsilcisi Małgorzata Cieloch durumu açıkladı. Ona göre, her şeyden önce, projenin konsol versiyonlarını oyun için kabul edilebilir hale getirmesi gereken vaat edilen yamalar üzerindeki işin ilerlemesini kontrol etmekten bahsediyoruz:

Şirketten oyunla ilgili sorunları ve yaptığı işlemleri açıklamasını istedik. Geliştiricilerin konsollarda oynamayı imkansız kılan sorunları düzeltmek veya düzeltmek için nasıl çalıştıklarını, ayrıca şirketin önceki duruma rağmen oyunun tadını çıkarma fırsatı bulamaması nedeniyle şikayette bulunan ve satın alma işleminden memnun olmayan tüketicilere karşı nasıl davranmayı planladığını kontrol edeceğiz. yaratıcıların güvenceleri ”.

Şu anda CD Projekt RED’in cezalandırılıp cezalandırılmayacağını söylemek zor. Bu durumda karar, UOKiK temsilcilerinin ne tür bir açıklama alacağına bağlı olacaktır. Elbette şirket böyle bir çeki görmezden gelemez, çünkü UOKiK Başkanı’nın kararı, daha önce belirtildiği gibi, yıllık gelirin% 10’una kadar para cezası gerektirebilir. Bu, elbette, en kötü ve en olası olmayan senaryo, ama ne olmuyor.

Muhtemelen yakında bu vaka hakkında daha fazla ayrıntı duyacağız. Birçok karışıklığa ve soruna rağmen, Cyberpunk 2077’nin satışlarının çok iyi gittiğini hatırlayın. Oyun, yayınlanmasından bu yana sadece 10 gün içinde 13 milyon satış yaptı.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x