PowerPoint’te iki yeni özellik: Designer ve Morph

Microsoft Blog Power Point 2016 ile ilgili 2 yeni özellik duyurdu.

Designer ve Morph

Nedir bu Designer ve Morph? Blog üzerinde yayınlanan yazının bir kısmından detayları öğrenebilir ya da Office Insider’a katılabilirsiniz.

Office 2016 sadece iki ay gibi kısa bir süre önce yayınlandı ve biz şimdiden önümüzdeki haftalarda Office 365 aboneleri için aylık yeniliklerimizi yayınlamaya başlıyoruz.
Bu ay ilk olarak profesyonellere özgü tasarım ve geçişleri kolayca oluşturmanıza imkân veren yepyeni araçlarla birlikte PowerPoint’teki yenilikler geliyor. Bu ayki güncellemeyle birlikte Office 365 abonelerine sürekli olarak gelecek yeni özellikleri, önceden kullanmaları imkânını sunan Office Insider programını da duyuruyoruz.
Sunumlarınızı bir üst seviyeye taşıyın
PowerPoint Designer ve Morph, slayt ve sunumların oluşturulmasını otomatik hale getiren ve herkesin Office’ten daha fazlasını elde etmesini sağlayan iki yeni akıllı araç. PowerPoint’in bu yeni yeteneklerinin gücünü buluttan alan bir öneri motoru ve akıllı animasyon teknolojisi sayesinde, herkesin sadece birkaç tıklamayla harika tasarlanmış slaytlar ve hareketli efektler oluşturması mümkün.

PowerPoint Designer sunumunuzun tasarımını sizin için yapsın

PowerPoint Designer, herkesin yüksek kaliteli profesyonel slaytları, sadece saniyeler içerisinde oluşturmasına imkân veriyor. Sunumunuza bir resim eklediğinizde Designer size birden fazla tasarım fikri sunuyor. Bunlar içerisinden en çok hoşunuza gideni seçin ve sunumunuzun tasarımı anında hazır olsun! Bu sayede yüksek kaliteli tasarımları nasıl oluşturacağınızı düşünmektense sunumunuzun içeriğine daha fazla vakit ayırma imkânı bulabileceksiniz.

powerpoint_imaj1

Profesyonel grafik tasarımcılarıyla birlikte oluşturulan PowerPoint Designer, 12 binin üzerinde yaratıcı tasarım önerisini size sunuyor olacak. Designer, görsellerinizin en çekici kısımlarını tespit etmek için bulut üzerinden elde ettiği bilgilerden yararlanarak analiz ediyor ve hangi şablonların elinizdeki içeriğe en uygun olacağını belirliyor.
Örneğin görsellerden birisinde doğal bir yer varsa Designer buna odaklanarak kesiyor ve çerçeve içerisine alıyor. Fakat resim içerisinde bir grafik varsa bu kez önemli bilgilerin vurgulanmasını sağlamak için grafiğe odaklanıyor. Designer, ardından 12 binin üzerinde şablon arasından seçimler yaparak elinizdeki görsele en uygun tasarım seçeneğini belirlemenizde size yardımcı oluyor. Tüm bunların sonucunda yüksek kaliteli ve özgün bir tasarıma saniyeler içerisinde sahip oluyorsunuz.

Morph ile sinemaya özgü videolar hazırlayın

Morph, slaytlarınız arasında geçiş animasyonlarıyla sinemaya özgü videolar oluşturur. Morph sadece genel metni veya resimleri hareketli hale getirmez; aynı zamanda üç boyutlu şekilleri hareketlendirebilir veya tek bir kelime hatta harfe uygulanabilir. Tek yapmanız gereken birlikte dönüştürülmesini istediğiniz slaytların kopyalarını oluşturmak, animasyonu isteğinize bağlı olarak değiştirmek ve son olarak da Geçişlerin altında yer alan Morph düğmesine basmak. Tek bir tıklamayla oluşturacağınız animasyon kalitesi sizi ve sunumunuzu izleyenleri hayrete düşürecek seviyede olacaktır.

powerpoint_imaj2

Sadece Office 365 abonelerine sunulan PowerPoint Designer ve Morph, ilk olarak Windows masaüstleri ve Windows Mobile için PowerPoint 2016’da gelecek; aynı özellikleri diğer platformlarda da önümüzdeki aylarda görebileceksiniz.

Yeni Office Insider topluluğuna nasıl katılınır?

Bugün ayrıca Office 365 Ev, Office 365 Kişisel ve Office 365 Üniversite abonelerinin Windows Office 2016’nın yayınlanacak yeni özelliklerini önceden denemeyi seçebilecekleri Office Insider programının lansmanını da yapıyoruz. Bir Insider katılımcısı olarak en son yenilikleri ilk siz görebilecek ve Office ile ilgili tüm yenilikleri bilebileceksiniz. Sizin desteğiniz ve geri dönüşlerinizin yardımıyla tüm dünyadaki milyonlarca Office kullanıcısına yüksek kaliteli bir Office deneyimi sunabileceğiz.
Bu programa kayıt olmak için Office Insider sayfasını ziyaret edebilir ve daha fazla bilgi alabilirsiniz. Kurumsal bir Office 365 abonesiyseniz ve yeni özelliklere daha önce ulaşmak istiyorsanız Office 365 First Release sürümüne katılın. Mac müşterileri de kısa bir süre içerisinde başlayacak Office Insider for Mac için hazır olsunlar.
Peki bu yeni özellikleri nasıl kullanabilirsiniz?
PowerPoint’e gelen yenilikler sadece Office 365 abonelerinin kullanımına uygun olacak ama yenilikler sadece bununla sınırlı değil.
Excel’de kişisel finans şablonları, Word, PowerPoint ve Excel’de yeni paylaşım seçenekleri ve OneNote’un yeni video özellikleri de dâhil olmak üzere Office 2016’nın Windows sürümünde sunulacak yeni özelliklerle ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
Bu ayın güncellemeleri Office Insider katılımcılarına önümüzdeki hafta sunuluyor olacak. Takip eden haftalardaysa güncelleme tüketicilere ve kurumsal Office 365 abonelerine sunulacak.
Tüm bu yeni özellikleri kullanmaya başlamak için:
Office 365’i satın alarak 2016 uygulamalarını ve bu heyecan verici geliştirmelere sahip olun.
Zaten bir Office 365 Ev, Kişisel veya Üniversite abonesi misiniz? Designer, Morph ve Office 2016 güncellemelerini çıkar çıkmaz elde etmek için Office Insider’a katılın. Daha fazla bilgi için office.com/insider sayfasını ziyaret edin.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x