Qualcomm Snapdragon 710 ihtiyacınız olan her şeyi vaat ediyor

Yeni Qualcomm Snapdragon 710, premium akıllı telefon özelliklerini daha ucuza getirmeyi amaçlıyor. Snapdragon 660’a kıyasla önemli performans ve pil ömrü geliştirmeleri içeriyor.

Akıllı telefon üreticileri şu anda bu çipe erişimleri var ve önümüzdeki haftalarda 710 serisi kullanan cihazları göremeye başlayacağız.

Qualcomm, kısa bir süre önce duyurduğu 700 mobil platform serisindeki ilk giriş olan Snapdragon 710’u piyasaya sürdü. Snapdragon 710’un premium akıllı telefon özelliklerini orta sınıf cihazlar aracılığıyla daha erişilebilir hale getirmesine yardımcı olacak bir dizi optimizasyon var.

Yeni işlemciye eklenen donanım hızlandırması ve daha az güç tüketimi sayesinde Snapdragon 660’a kıyasla iki kat performans artışı sunuyor. Örneğin 660 ile 4K SDR yakalama işlemini %40 daha az güç tüketimi ile 700 serisinde 4K HDR görüntü yakalama yapabiliyorsunuz.

Eşi görülmemiş bir hareketle, Qualcomm, performans için altı çekirdek 2.2GHz ARM Cortex-A75 ve 8 çekirdek 1.7GHz ARM Cortex-A55 çipi tasarladı.

Qualcomm, Kryo 360 ile bazı büyük sözler veriyor. Performans için,% 20 genel performans artışı,% 25 daha hızlı web taraması ve% 15 daha hızlı uygulama yükleme sürelerini 660’a göre verebilecek.

Tabi ki, Adreno 616′yı unutamayacağız. Qualcomm, bu GPU’nun% 35’e varan oranda daha az güç harcayarak% 35’e varan daha hızlı grafik oluşturmaya izin vereceğini belirtiyor.

Snapdragon 710 platformu, sınıfındaki en iyi oyun deneyimini sağlamalıdır.

Snapdragon 710’un yeni donanımı, OEM’lere Yapay Zeka özelliklerini uygulamada daha büyük fırsatlar sunacak. Bu uygun fiyatlara daha fazla yapay zeka uygulamaları içeren telefonlara sahip olabileceğimiz anlamına geliyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x