Red Bull Mind GamerS herkesi yeni bir zeka oyunları dünyasına davet ediyor

Bu sene ilk kez düzenlenecek Red Bull Mind Gamers, herkesi yeni bir zeka oyunları dünyasına davet ediyor.

31 Ekim’de başlayıp Aralık ayı ortasına kadar sürecek ilk aşamada katılımcılar, redbullmindgamers.com adresinde açık olan oyunlar ile zekalarını zorlayacak. Oyunları aşmaya çalışan yarışmacılar, online mücadeleyi ve Türkiye çapında gerçekleştirilecek Türkiye elemelerini geçerek Budapeşte’deki Dünya finaline gitmek için kıyasıya mücadele edecekler. Türkiye elemelerinden zeka oyunlarını en kısa sürede çözen 4 kişilik takımın katılacağı Red Bull Mind Gamers Dünya şampiyonasında ise kazananlar Boston’a 3 günlük seyahatle MIT Game Lab’de bulmaca tasarım seansına katılma hakkı kazanacak.

Zeka Oyunları Başlıyor
Bu sene ilk kez düzenlenecek Red Bull Mind Gamers, herkesi yeni bir akıl oyunları dünyasına davet ediyor. 31 Ekim’de başlayıp Aralık ayı ortasına kadar sürecek ilk aşamada katılımcılar, redbullmindgamers.com adresinde açık olan oyunlar ile zekalarını zorlayacak. Oyunları aşmaya çalışan yarışmacılar, online mücadeleyi ve Türkiye çapında gerçekleştirilecek Türkiye elemelerini geçerek Budapeşte’deki Dünya finaline gitmek için kıyasıya mücadele edecekler. Türkiye elemelerinden zeka oyunlarını en kısa sürede çözen 4 kişilik takımın katılacağı Red Bull Mind Gamers Dünya şampiyonasında ise kazananlar Boston’a 3 günlük seyahatle MIT Game Lab’de bulmaca tasarım seansına katılma hakkı kazanacak.

Yaratıcılığınızı ve mücadeleci ruhunuzu, zeka oyunlarıyla birleştirmeye ne dersiniz? Cevabınız ‘Evet’se ilk kez düzenlenecek Red Bull Mind Gamers , sizi zeka oyunlarına davet ediyor. Sanal ortam ve gerçek dünyayı bir araya getiren oyunda yarışmacılar tam anlamıyla zeka oyunları ile karşı karşıya gelecekler. Zeka oyunlarını en kısa sürede tamamlayan takım Dünya Finali için Budapeşte biletini kapacak.

redbull zeka oyunlari

Türkiye için yerel elemeler 31 Ekim’de başlayacak ve Aralık ortasına kadar devam edecek. www.redbullmindgamers.com’a girenler Türkiye elemelerine katılmak istedikleri ili seçerek oyunları oynamaya başlayacak. Her il için açılacak online elemelere katılan yarışmacılar ülke elemesinde karşılaşacakları oyunlar için daha hazırlıklı olurken, dereceye giren oyuncular doğrudan Türkiye elemelerinde yer alma fırsatını elde edecek. Dereceye giremeyen yarışmacıların ise Türkiye elemelerinin yapılacağı etkinlik alanlarına gelerek elemelere katılmak için son bir şansı daha olacak.

Türkiye elemelerinde 4’erli takımlar kendilerini gerçek bir küpün içerisinde bulacak. Katılımcılar, zekalarının farklı yönlerini, teknolojinin ve gerçek dünyanın algıları arasında kullanacaklar. Sanal ortamla, gerçek dünyayı bir arada yarışmacılara sunan oyunlarla, katılımcılar zekalarını sonuna kadar zorlayacak. Çeşitli zeka oyunlarını kafa kafaya vererek en kısa sürede tamamlamayı başaran takım Budapeşte’deki Dünya Finali’ne giderek kendilerini gerçek bir evden kaçış oyunu içinde bulacak.

Bu dijital ortamla gerçek dünya’yı birleştiren kaçış odasından en hızlı zamanda çıkabilen takım ise Red Bull Mind Gamers’ın dünya şampiyonu olacak. Red Bull Mind Gamers dünya şampiyonasında kazananlar Boston’a 3 günlük seyahat ve MIT Game Lab’de bulmaca tasarım seansına katılma hakkı kazanacak.

Bu deneyimi yaşamak isteyenler redbullmindgamers.com adresinden kayıt olabilirler.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x