Robotik Moda Akımı Başlıyor

Giyilebilir teknoloji geliştikçe robotik moda akımı da kendini keşfetmeye başlıyor. Bu heyecanlı proje Metcalf Clione tarafından bir video ile tanıtıldı. 

Japon makine mühendisi ve robotik moda akımı yaratıcısı Kyun_Kun, Mecha mantığı ile geliştirdiği parçaları insanların üzerine monte ederek alışmaya başlamış. İlk ürünleri 1.5KG aırlığında kanat konsepti. Sırt çantası gibi giyilen bu kanatlar alüminyum ve plastikten üretilmiş. Mekaniği ise insansı olarak tasarlanmış bu kanatlar insanlık geleceğinin yeni akımı olarak görülüyorlar.

Kanatlar mikrobilgisayar sistemi tarafından komutlara hazır hale getiriliyor ve mobil uygulama ile kanat yapıları kontrol edilebiliyor. Yaz aylarında Fransa da bir moda gösterisinde tanıtılacak olan ürün ayrıca Japon pop grubu AKB48 tarfından sahnede de kullanılacak.

Metcalf Clione gibi giyilebilir teknolojinin akıllı saatiniz tarafından kontrol edilebileceği günler yakın gibi gözüküyor. Günümüz şartlarında bizim ülkemizde nasıl bir tepki görürdü bilemiyoruz ama özellikle Japonya bu tarz garip ürünlere oldukça sıcak bakan veya garipsemeyen insanlara sahip.  Siz bu kanatları kullanır mıydınız? Detaylar ve kaynak (Japonca)

robotik moda kanatlar

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x