Ana Sayfa / Android / Root Yapılmış Telefonlara Google Play Engeli

Root Yapılmış Telefonlara Google Play Engeli

Bir kaç gündür Netflix uygulamasının Google Play'de Root yapılmış cihazlar tarafından indirilemediği konuşuluyordu. Herkes bunun Netflix'in kararı olduğunu düşünürken olayın tam olarak bu şekilde olmadığı belli oldu. Google Rootlu telefonlarla uygulama indirmeye izin vermeyecek gibi gözüküyor.

Rootlu cihazlarla Google Play'e giriş

Google'ın rootlu cihazlarla ilgili güvenlik endişeleri Google Play'de kendini göstermeye başladı. Netflix ile başlayan rootlu cihazlarla uygulama indirme engeli artık bir çok uygulamada kendini gösterecek.

Özellikle ödeme yapılabilen ve lisanslı içerik yayınlarının  olduğu uygulamalarda indirilmeye izin verilmeyeceğini düşünüyoruz. Fakat klasik olarak Goolge Play üzerinde gezinme ve indirme yapılabilecektir.

Rootlu telefonların kullanılması taraftarı biz değiliz ama cihazında root kullanan telefon sahipleri tehlikenin farkında olabilecek olgunlukta kişiler.

Rootlu cihazlarda uygulamalar çalışacak mı?

İyi haberimizde şu; indirilmesine izin verilmeyen uygulamalara ulaşım sağlanırsa rootlu telefonlarda çalıştırabilecekler. Apk Mirror gibi sitelerden uygulamaları indirip dilediğiniz gibi telefonlarınızda kullanabileceksiniz. Fakat Google Play aramasında uygulamayı indirmeye çalıştığınızda uyguluma cihazınızla uyumlu değil uyarısını almaya devam edeceksiniz.

Bu değişiklikler kullanıcıları her ne kadar rahatsız edecek olsa da bunların güvenlik amacıyla yapıldığını göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Hakkında Taylan BOZKURT

data-matched-content-ui-type="image_card_stacked"

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

gtx-1170

GeForce GTX 1170 Benchmark Sonuçlarına Göre GTX 1080 Ti’den Daha Hızlı

NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti, en son gelen sızıntı testlerine göre GeForce GTX 1170‘ye geçiliyor. …

Galaxy Note 9’un 4000 mAh bataryası kesinleşti

Brezilya Ulusal Telekomünikasyon Ajansı’ndan sızdırılmış bir belgede Galaxy Note 9’un 4000mAh’lık pilini doğruladı. Sertifika dökümanında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir