Samsung 7 Serisi SLATE PC Taşınabilir ve Hızlı

Samsung, yaptığı açıklamada Samsung 7 Serisi SLATE PC’yi kurumsal çözümler için satışa sunduğunu açıkladı.

Hızlı iş ortamlarında maksimum düzeyde verimlilik arayışı içinde olanlar için tasarlanan SAMSUNG 7 Serisi SLATE PC, masaüstü bilgisayarlarının sağladığı performans ve verimliliği ile bir tablet bilgisayarın kolaylığını birarada sunarak kullanıcıların özel olarak uyarlanabilen dokunmatik arayüzlü bir tablet üzerinde birden çok görevi yerine getirmelerine olanak sağlıyor.

SAMSUNG 7 Serisi SLATE PC yalnızca 12.9mm kalınlığında ve 860g ağırlığında. Bu da bu seriyi tam anlamıyla taşınabilir kılıyor. Intel® Core™ i5 işlemci ve 11.6’’ boyunda ekranıyla serideki tüm cihazlar kullanıcılara isterlerse çalışma masalarında isterlerse de hareket halindeyken çalışma olanağı sunuyor. Bluetooth’lu klavye ve fare ile birlikte dock ünitesine bağlandığında, bir masaüstü bilgisayar gibi çalışıyor, ancak istendiğinde dock ünitesinden ayrılarak yeniden bir tablet PC olarak kullanılabiliyor. Çoklu bilgi giriş yöntemleri- dokunmatik ekranlı klavyeden dijital kaleme vb- serinin hareket halindeyken dahi hiçbir sınırlama olmaksızın içerikleri sunmak, oluşturmak ve saklamak için mükemmel bir çözüm olmasını sağlıyor.

Samsung Electronics’in BT Çözümlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı David Song yeni seriyle ilgili açıklamasında, “Bir masaüstü bilgisayarın sunduğu verimliliği, bir tablet bilgisayarın sunduğu taşınabilirlik ve kullanılabilirlik özellikleri ile birarada isteyen profesyoneller için Samsung, yenilikçi tasarımı ile profesyonellerin çalışma şeklini değiştirecek bir seri yarattı. Samsung 7 Serisi SLATE PC, dizüstü bilgisayarları tamamen taşınabilirlik özelliği açısından bir adım öteye taşıyarak, taşınabilir bilgi işlem çözümlerinde bir devrime imza attı.” dedi.

Her Etkinlik için Uyarlanabilir Slate Bilgisayar

Samsung 7 Serisi SLATE PC kullanıcılara her tür etkinlik için en iyi performansı sağlamaya yönelik kapsamlı seçenekler sunuyor. Daha fazla hareket özgürlüğü için daha fazla taşınabilirlik özelliğine gereksinim duyulduğunda, 7 Serisi SLATE PC alışılagelmiş bir tablet gibi taşınabiliyor. Şayet kullanıcılar hareket halindeyse, müşterileriyle belge paylaşımı yapabiliyor ya da bir toplantıda ya da seminerde not alabiliyorlar. 7 Serisi SLATE PC ile masaüstü bilgisayarın sunduğu verimlilik taşınabilir, çok yönlü bir tasarım içinde kullanıcının parmaklarının ucunda. Bir kez şarj edildikten sonra 7 saate kadar çalışmayı sağlayan uzun pil ömrü de kullanıcıların nerede olurlarsa olsunlar internete bağlı ve üretken kalabilmelerini garanti ediyor.

Ofiste ya da bir çalışma masasında çalışıldığında, dock ünitesi 7 Serisi SLATE PC’nin Intel® Core™ i5 İşlemci ve işletim sisteminin tüm gücü ve verimlilik özellikleri ile donanmış tam bir masaüstü bilgisayarına dönüştürüyor. Dock ünitesi, arayüz ve bilgi işlem gücü sağlayarak geleneksel masaüstü bilgisayarın yerini alıyor, hatta kullanıcılara çok daha verimlilik gerektiren çoklu görevleri yerine getirmeleri için daha büyük monitörlerle senkronize edebilme esnekliğini de sunuyor.

Sınırsız Verimlilik

Maksimum düzeyde rahatlık ve verimlilik için 7 Serisi SLATE PC özel bir kullanıcı arayüzü ile çok çeşitli bilgi giriş yöntemi sunuyor. Bu yöntemler arasında sayısallaştırıcı kalem, dokunmatik ekran arayüzü ve opsiyonel olarak sunulan Bluetooth’lu kablosuz klavye yer alıyor. Kullanıcıların toplantılarda not almak, Microsoft Office 2010’da belge ya da rapor oluşturmak veya internette gezmek için tek yapmaları gereken ekrana dokunmaları ve yazmaları. Entegre mikrofon ile öndeki iki (2MP’lik), arkadaki bir kamera (3MP’lik) ses/görüntü dosyalarını kaydedebiliyor ve bu dosyalar da tam boyutlu USB port ya da Wi-Fi, WiMAX* ve HSPA bağlantısı ile saklanabiliyor veya paylaşılabiliyor.

Hareket Halindeyken Dahi Yüksek Performans

Samsung’un üstün LCD teknolojisi sayesinde sunumlar, mükemmel görüntü kalitesi ve metin okunabilirliği özelliklerinin yanısıra 400nit parlaklık oranıyla normal dizüstü bilgisayarlara göre %100 daha fazla parlaklık sunan SuperBright Plus 11.6” HD ekranda hazırlanıp, gösterilebiliyor. Bu özellikler dış mekandayken dahi mükemmel görsel deneyim sunuyor.

Samsung iş amaçlı olarak kullanılan bir cihaz için hızlı olmanın ne kadar önemli olduğunun farkında Tüm gün boyunca , SLATE PC Samsung’un FastStart teknolojisi sayesinde heran çalışmaya hazır. Bu teknoloji SLATE PC 7 Serisi’nin 2 saniye içinde uyku modundan çıkmasını ve 15 saniye içinde de kapalı moddan ön yüklemeye geçmesini sağlıyor.

Konu eğlence olduğunda ise 7 Serisi Slate’in nerdeyse rakibi yok. Dokunmatik başlatıcı Twitter, Facebook, filmler, hava durumu ve harita gibi uygulamalar arasında kolay şekilde seçim yapılmasını mümkün kılarken, benzersiz medya ve yazılım uyumluluğu PC formatındaki tüm görüntü ve ses içerikleri ile PC oyunlarını ve Windows’u standart olarak destekliyor.

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x