Samsung Android 6 Güncellemesinde Son Liste Sızdırıldı; Note 3 ve S4 Kullanıcıları Şokta

Samsung‘un Android 6 güncellemesinde sızdırılan 3. ve son listeye göre işler bir değişmiş gözüküyor.

Android 6 güncellemesini alacak Samsung akıllı telefonlar

Listeye göre Galaxy Note 3 ve Galaxy S4 Android 6 güncellemesini alamıyor. Ayrıca daha önce açıklanan listede Galaxy S6 Edge ve Galaxy Note 5 Aralık ayında güncelleme alması beklenirken sadece Note 5 Android 6 güncellemesini Aralık ayında alacak. Galaxy S6 Edge ise Ocak ayındaki kuyruğa atılmış durumda. Galaxy S5 ise lsitenin en sonunda yer alarak 2016 yılının Nisan ayında sıraya girecek. Sürpriz ise Galaxy A8 ile geliyor. Galaxy A8 modeli 2016 Mart ayında Android 6 güncellemesine kavuşacak.

Hemen hemen tüm A, E ve J-serisi Android 6 güncellemesine kavuşamıyor. Daha yeni satışa sunulan ve hala satılan bu modellerin Android 6 güncellemesini alamayacak olması sahiplerini oldukça kızdıracak gibi gözüküyor. Sanıyorum ki bu telefonu alanlar her sene yeni telefon almayı planlayan kullanıcılar değil. Öyle olsaydı zaten Galaxy S6 veya Note 5’i satın almışlardı. Amiral gemisi olarak satın aldıkları Galaxy Note 3 ve Galaxy S4 sahiplerininde bu hiç şık durmayan lsiteden nasiplerini alacak olmaları da çok kötü gözüküyor.

Android 6 güncellemesini alacak Samsung tabletler

Aynı durum Samsung tablet kullanıcıları için de geçerli. Galaxy Tab S2 serisinden sadece ilk çıkan 10.5 inçlik tablet Nisan 2016’da Android 6 güncellemesini alacak. Galaxy Tab A serisi tabletler güncelleme alamayacak diğer ürünler.

Galaxy Note 5 Upload aşamasında – Beklenen tarih Aralık 2015
Galaxy S6 Edge Plus Test aşamasında – Beklenen tarih Ocak 2016
Galaxy S6 Test aşamasında – Beklenen tarih Ocak 2016
Galaxy S6 Edge Test aşamasında – Beklenen tarih Ocak 2016

Galaxy Note 4 Onaylandı – Şubat 2016
Galaxy Note Edge Onaylandı – Şubat 2016

Galaxy S5 Onaylandı – Nisan 2016
Galaxy Alpha – Güncelleme Almayacak
Aşağıdan sızdırılmış belgeyi görebilirsiniz. Unutmayın bu liste resmi değil ve Samsung tarafından açıklanmadı. Geçmişte de gördüğümüz gibi bazı telefon modelleri tekrardan Android 6 güncellemesi için ön plana alınabilir. Hatta onaylananlar bile iptal edilebilir.

 

guest

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Ziro
Ziro

Hala s4 LTE var bende android 6 gunceleme gelmese de mod lar, port ve costume romlar var. (Ayrica Samsung almakdan sa meizu ya da xiaomi almak daha mantikli )

PetaBayt
Yönetici
PetaBayt
Reply to  Ziro

Root yapmak cok saglikli degil. Xiaomi ve meizu konusunda haklisiniz. Apple, samsung fiyat konusunda, ozellikle ulkemizde degerlerini astilar. Cinden yuan ile urun ithal etmek casper gibi telefonlara da cok para vermenin onune gececektir.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x