SAMSUNG ANDROID’DEN MEMNUN DEĞİL

Samsung’un akıllı telefon pazarında liderliği ele almasından bu yana Android ekosisteminden uzaklaşmak istediği sıkça gündeme geliyor. Bada ve Tizen gibi alternatif alışmaları bu iddiaları tetiklerken, Samsung ise hiçbir zaman bunu kabul etmemişti.
Samsung ve Apple arasında devam eden son dava dosyalarının da gün yüzüne çıkmasına neden oldu. Apple’ın Android ekosisteminden endişe duyması ve Samsung’un tablet satış rakamlarında oynama yapması konularının ardından yeni bilgiler geldi.
Bunlardan ilki Apple ile ilgili. 2011-2012 yılları arasını yansıtan belgelere göre Samsung‘un en büyük ilgi alanı Apple ve firma, Apple’ın gelecekteki başarısının devam edeceğine inanıyor.
İkincisi Android ekosistemi ile ilgili. Samsung kendisini hiçbir şekilde bir takım oyuncusu olarak görmüyor ve HTC gibi diğer Android üreticilerini dost olarak kabul etmiyor. Üçüncüsü firmanın düşük kalitede üretim yapan zayıf bir firma görünümünden kurtulmak.
Dördüncüsü ve en önemlisi ise Android ekosisteminden uzaklaşmak. Bunun nasıl olacağı bilinmese de Samsung uzun süredir ekosistemden kurtulmak ve kendi işletim sistemi ile yola devam etmek istiyor.
Samsung’un Android işletim sistemi sayesinde bugünlere geldiği muhakkak. Ancak şu anda Android’i bırakarak yoluna devam edeceği güçlü bir işletim sistemi yok ve kısa vadede olacak gibi de görünmüyor. Bununla birlikte firmanın bu arzusundan vazgeçmeyeceği tahmin ediliyor.
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x