Samsung’dan Dev Tablet Pc 18.4 inç Galaxy View Tablet

Daha büyük gerçekten iyiyse şimdiye kadar gördüğünüz en iyi tableti tanıtacağız. Samsung 18.4 inç yani klasik bir laptop ekranı ebatlarında tablet satışına başlıyor.

Galaxy View ismi verilen bu güzide ürün 6 Kasım’da raflardaki yerini alacak. Fakat ona dokunmak istiyorsanız 599$ gibi bir fiyatı gözden çıkarmalısınız. Tabi ki bu da yurtdışı fiyatı. Galaxy View Türkiye satış fiyatının ise mimumum 2400 TL’den başlamasını bekliyoruz.

samsung-galaxy-tab-10-1

Bu tablet ile yapabileceğiniz şeyler diğer tabletlerden farklı değil. Fakat büyük ekranı ve portatif olması sebebiyle süper bir televizyon olarak ta kullanabilirsiniz. Full HD olan ekranı ile keyifli video ve filmler seyredebilirsiniz.  Elbette daha zor taşınabilir bir ürün. 11.9mm incelik ve 452mm uzunluğu bulunuyor. Toplamda 2.65kg olan Galaxy View tablet ile otobüse binerseniz sizi muhtemelen bir aptal olarak görecekler.

Galaxy_View_1028_wm.0  samsung-galaxy-view

Android sürüm 5.1.1 ile çalışan cihaz bizleri pek ilgilendirmeyen Netflix, Hulu ve Amazon gibi kısayollarla geliyor. İngiltere’de ise BBC iPlayer. Muhtemelen Türkiye’ye farklı uygulamalarda gelecek. Mesela Turkcell gereksiz 10 – 15 adet uygulamasını yükleyebilir.

Galaxy View’in Google Play Store’a tam erişimi olacak. Bu tablete klavye ve mouse ekleyerek ALL IN ONE pc haline getirebilirsiniz. Cihazda ayrıca 2.1MP kamera bulunuyor. Bluetotth, Wifi, Stereo hoparlörler ve LTE yani 4G ağları için destek bulunuyor.

samsung-galaxy-view_05

8 Çekirdekli işlemcisi bulunan ürün 1.6Ghz ile çalışıyor. Süper güçlü bir cihaz değil ama bütün oyunları açar ve multimedya desteği harikadır. Pil süresinin ise 8 saat olması bekleniyor. Tabi bu bekleme değil video oynatma süresi. Muhtemelen 5 saatte o pil bitecektir. Burada önemli olan konu ise pilin değişip değişmeyeceği ve Android güncellemesi konusunun ne olacağı. Galaxy Note tablet serilerinde pil değişmiyor ve 3. yılında pil artık şarj tutmamaya başlıyor. Ne olacak şimdi çöpe mi atılacak?

Bu cihaza tam bir alternatif yok ama yılbaşında Apple, iPad Pro isimli 12.9 inçlik tabletini tanıttı. 27 inçlik Lenovo Yoga 900 ve 18.4 inç Asus Trafo gibi modellerde bulunuyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x