Samsung Galaxy Note 4 kutu içeriğinde neler var

Yeni Note serisi Galaxy Note 4 geçen ay IFA fuarında açıklanmıştı ve ayın 20’sinde de satışına başlanıyor. Tablet-news.com’a ulaşan test cihazının tanıtımı ve resimleri yayınlandı. Bu tanıtılan tablet Amazon.com üzerinde 800$ satış etiketi ile ön siparişte.

Felaket tasarımlı ahşap kutu nihayet terkedilmiş. Oldukça sade ve baskı desenli bir kutuya sahip. Kutu telefondan ziyade parfüm kutusunu andırıyor. Note 4 kutu içeriğinden çıkanlar ise şarj aleti, kullanım klavuzu, USB kablosu, kulaklık, kulaklıkçıklıklar, s pen ve pil kullanım bilgileri bulunmakta. Note 3 üzerinde olduğu gibi Galaxy Note 4’ün de arka kapağında deri görünümlü kapak tasarımı bulunmakta.

note 4 kutu icerigi

Metal çerçeveye sahip Note 4, 8ç5mm kalınlığında. Yurt dışı olan bu üründe Snapdragon 805 serisi işlemci bulunmakta. Türkiye’deki Note 4’lerde Exynox Serisi 5433 işlemci olacak. Cihazda 3gb ram var ve 176 gram ağırlığında. 5.7 inç QuadHD Super Amoled ekran, OIS, önde 3.7mp arkada 16mp kamerası var. 32gb depolamanın yanında microSD kart girişi de bulunmakta.

3220mAh pili ve hızlı şarj özelliğide bulunuyor. Bu hız 30dk’da %50 dolum oranı veriyor. Kızılötesi, parmak izi sensörü, kalp atış hızı sensörü, barometre gibi özellikleri mevcut. Yeni bir s pen ve 240Fps’ye kadar video çekebilme Galaxy Note 4’ün esaslı özellikleri.

note 4 kavis

Aslında Samsung’tan yenilik olarak Quad HD ekran yerine Kasım’da çıkacak olan Android Lolipop’a uygun 64bit işlemcili ve 4gb ram içeren bir cihaz beklerdik. Yani metal çerçeve Note 3 kullanıcıları için telefon değiştirmelerine yeterli değil. Zaten şimdiden konuşulmaya başlayan Xperia Z4 telefonunda Snapdragon 810 işlemcili 64bit destekleyen Android 5 yüklü ve bol ramli olarak gelecek.

Yeni telefon almayı düşünenler 5-6 ay daha bekleyebilirlerse şimdilik amiral gemilerinden uzak durmalarını tavsiye ederim. iPad Air tablet alıp iPad Air 2’nin özelliklerini görenlerin hali hiç iyi durmuyor. 2015 yılı mobil sektör için oldukça heyecanlı geçecek gibi gözüküyor.

Samsung Galaxy Note 4 için tam bir inceleme yakında gelecek.

guest

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Bugra
Bugra

Note 3 kullanıcıları hiç bakmasın Note 4. Note 5 veya artık hangisi çıkacaksa onu beklesinler. Yeni hiç bir özellik yok.

Bugra
Bugra

Exynos’ta artık LTE ve 4k desteği de mevcut. Artık kimsenin Exynos’a laf atabileceğini sanmıyorum.
Ek olarak Exynos 8 çekirdekli ama 1.3 ghz. Saat frekansı düşük olduğundan ısınma ve enerji tüketimi azalacaktır. Kaldı ki yanlış hatırlamıyorsam bu işlemcide 20nm mimari var.

Not: 8 çekirdek aynı anda kullanılabiliyor.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x