Samsung Galaxy Note 5 Pil Ömrünü Arttımak için Yapmanız Gerekenler

Galaxy Note 5 tanıtıldı ve satışlarına çoktan başlandı. Özellikleri ortaya çıktığında dikkat çekilen tek bir husu oldu o da batarya boyutunun daha düşük olması.

Galaxy Note 5 işlemci seti belki daha düşük enerji tüketebilir ama harikalar yarattığını söyleyemeyiz. Bunun için her telefonda olduğu gibi bir kaç ayarlama yapmanız gerekiyor.

Ekran parlaklığını otomatik olarak kullanın

Ekran parlaklığını otomatik olarak ayarlarsanız Galaxy Note 5 sizin için gün ışığına göre size parlaklık ayarlaması yapacaktır. Bunun doğru olmadığını söyleyenler olsa bile en doğru seçin otomatik parlaklık ayarı oluyor.

galaxy-note-5-pil-omru

Ekran açık kalma süresini düşürün

İşlem yapılmadığında ekranın açık kalma süresini mutlaka düşürün. 30 sn en uygun seçenek.

galaxy-note-5-ekran-acikligi

Beyaz arkaplan kullanmayın

Açık renklerde olan arkplanlar birden fazla pikseli kullandığı için fazladan pil tüketimi yaparlar. Koyu renkte mümkünse sadece siyah en iyi enerji tüketimini sunar.

galaxy-note-5-arkaplan

Akıllı Bekleme özelliğini kapatın

Akıllı bekleme özelliği sayesinde ekran sizinle sürekli temas halindedir. Yararlı bir özellik fakat pile ihtiyaç duyduğunuzda vazgeçilmez değil.

galazy-note-5-akilli-bekleme

Kablosuz ağ aramayı kapatın

Telefonunuz Wifi açık olduğunca sizin için uygun kablosuz ağları tarama yapar. Wifi açık olduğunda sadece tarama yap özelliği ile bu durumdan kurtulabilirsiniz. Bunun için Sürekli tarama > Daha fazla > Wifi açıksa sürekli tara menüsüne gidin.

galaxy-note-5-kabosuz

Telefonunuzu Gritonlu olarak “GrayScale” kullanın

Ayarlar > Erişebilirlik > Görünüm > Grayscale

galaxy-note-5-grayscale

 

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x