Samsung Galaxy Note 5 SD Kart Desteği Olmadan Geliyor

Son gelen Samsung Galaxy Note 5 sızıntılarına göre Note 5, bir önceki nesil Note serileri ile aynı tasarıma sahip olacak. Render edilmiş çalışmaların videosunu burada yayınlamıştık.

Samsung artık ucuz plastik yerine cam ve çelik kasaları tercih etmeye başladı ve bunun iyi sonuçlar verdiğini Galaxy S6 ve S6 Edge ile gördük. Son gelen raporda ise normal dahili hafızaların neredeyse 2 katı hızında bir bellek ile gelecek olan Galaxy Note 5 telefonlarda harici depolama olmayacak. Samsung bütün eleştirilere rağmen S6 serisi ile başlattığı “bulut depolama ile yolunuza devam edin” hedefinden şaşmayacak gibi gözüküyor.

note-5-cad-drawing-1-640x313

Apple sürekli Android’in özelliklerini iOS’a entegre ederken, Samsung’un sürekli olarak Apple gibi davranmaya başlaması diğer oyuncuların iştahını kabartıyor. Çünkü, LG ve Sony gibi dev firmalar halen harici depolama 128GB’a kadar destekli cihazlar üretiyorlar.

İşte Söylentilere Göre Yeni Note 5 Telefonun Özellikleri

• Ekran: 1440×2560 piksel Super AMOLED *
• İşlemci: Qualcomm Snapdragon 810 veya eşdeğeri Exynos (S6’da Exynos ile büyük başarı yakalayan Samsung’un Snapdragon’un 810 Chipsetine döneceğini düşünmüyoruz. )
• RAM: 3GB veya 4GB
• Pil: 3220
• Ön ve arka kamera: 8MP ön ve 13MP arka (Galaxy S6 ile aynı sensörlere sahip)
• S Pen: Evet

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Harici depolama imkanı bulunmayan Note serisi bir telefon kullanır mıydınız?

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x