Samsung Galaxy Note 7 model ‘patlayan’ telefonların sevkiyatını durdurdu

Şarj sırasında patlayan Samsung Galaxy Note 7 telefonların raporlarından sonra Samsung, henüz gönderilmeye devam eden sevkiyatları durdurdu. Ünlü marka ek kalite kontrol işlemleri için telefonların sevkiyatının durdurulduğunu belirtti.

Geçen hafta ilk defa gelen patlayan Galaxy Note 7 haberlerinden sonra bugün tekrardan farklı bir haberin ajanslara düşmesi bu olayı tetiklediğini düşünüyoruz. Ayrıca medyaya düşmeyen haberlerinden olması olası gözüküyor.

galaxy note 7 patlayan telefon

Samsung konu ile ilgili Reuters’a açıklama yaparak bu durdurmanın sadece ek kalite kontrol işlemleri için olduğunu da söyledi. Yani haberlerdeki gibi yeni Note 7 telefonların orijinal olmayan bir ürünle şarj edilmesi sebebiyle patlaması da olası. USB Type C girişindeki problemin bu soruna yol açtığı düşünülüyor.

Cihaz geçtiğimiz ay satışa sunulmuştu testlerde Gorilla Glass 5 seri camın dayanıksızlığı konuşuluyordu ama bu olay bomba etkisi yarattı diyebiliriz. Şahsi görüşüm ki buna ekonomik sebeplerde dahildir yeni bir Note isteyen mutlaka Note 5 almalıdır. Bu olaylardan sonra düşüncem perçinleşti. Galaxy Note 7 aldıysanız veya almayı düşünüyorsanız düşüncelerinizi duymak isteriz.

Kaynak: Apple insider

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x