Samsung Galaxy Note 7 Üretimini Durdurdu

AT & T daha yeni söylenmeye başlamıştı, Galaxy Note 7 telefonları satmamayı planlıyoruz. Müşterilerine almamalarını tavsiye etti. Bu gün ajanslara düşen haber ise Samsung’un Note 7 konusunda beyaz bayrağı çekmesiydi.

İmalat Hatası

Samsung geçen ay yaptığı açıklamada; aşırı ısınma sorununa, anot katot (negatif ve pozitif elektrotlar) temasının sebep olduğunu ve bunun nadir bir üretim hatası olduğunu söyledi.

Ama geçen hafta ABD’de yapılan bir uçuşta kabinden gelen dumanların sebebi Samsung marka Galaxy Note 7 telefondu. Aynı zamanlarda Kentucky’de bir adam yatak odasında dumanlar içinde uyandığını belirtti. Bu oda da Note 7 bulunuyordu ve alev almaya başlamıştı. Bu iki telefonun ortak özelliği ise sadece aynı model olmaları değil yenilenmiş Galaxy Note 7 olmalarıydı.

Bugün Samsung tüketicilerinin endişelerini anladığını açıkladı. Nedeni bulmak için hızlı hareket ederek çözüme ulaşacaklarını belirttiler. Şirket hemen rapor sunacağını da belirtti.

Samsung, bu konuda ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu ile beraber çalışacak. Samsung hisseleri Seul’da %1.5 düşüş ile kapandı.

Marka uzmanları ne diyor

Eric Schiffer; Samsung imajını düzeltmesi için hemen harekete geçmeli ve Note 7 model telefonların üretiminin durdurulması markanın kendisini yok etmesini engellemiş olabilir.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x