Samsung Galaxy S6 Fırtınası Benchmark Testlerinde de Esiyor

Galaxy S6 en güçlü Android Telefon Olabilir

Samsung ve HTC yeni amiral gemilerini açıkladılar. İki telefonda üstün teknoloji ile donatılmış durumda. HTC ONE M9 tahmin edildiği gibi Snapdragon 810 yonga setini kullanıyor. Samsung ise kendi geliştirdiği Exynos 7420 işlemci seti ile şansını denedi.

Her iki telefonda kullanımda oldukça hızlı bir yapıya sahip olsa da Benchmark testlerinin sonuçlarına göre Samsung Galaxy S6 fırtınası esiyor. Bu sonuçların içinde Apple’nin iPhone 6 Plus model telefonu da bulunmakta.

Geekbench testleirnde Galaxy S6 4547 puan alırken 2.sıradaki HTC ONE M9 3959 puan aldı. Devamında ise Nexus 6 geliyor ve işlemcisi yalnızca Snapdragon 805. Buna rağmen 3307 puan alıyor. Nvidia Shield oyun tableti 2928 puanla 4. sırada yer alırken 5.sırada iPhone 6 Plus geliyor.

Tabi bu sonuçlara göre iPhone 6 Plus’ın kötü bir cihaz olduğunu söyleyemeyiz. Fazlasıyla yeterli bir cihaz kendi işletim sistemini kullanmakta. İlk sıradaki Galaxy S6 8 çekirdek işlemci ile çalışırken, iPhone 6 Plus sadece çift çekirdekli işlemciye sahip. Ayrıca tek çekirdek testlerinde iPhone 6 Plus, Galaxy S6’dan daha iyi sonuçlar elde ediyor. 8 Çekirdekli bir iPhone şu an geliştirilseydi rakipleri en az 2 yıl geriden gelirlerdi diye düşünüyorum. Ve yine eklemek gerek bundaki en büyük etken iOS yazılımının stabilitesi.

Testlerde Nexus 9 tablet ise Galaxy S6 öncesine kadar en yüksek skorları alıyrodu.

Sonuç olarak kağıt üzerinde benchmark testleri ile teknoloji harikası telefonları yargılamak doğru olmaz. Fakat markalar arasında en doğru kararı Exynos işlemci seçimi ile Samsung vermiş gözüküyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x