Samsung Galaxy S6 Satışlarının İyi Olmadığını Yalanladı

Gelişmiş mühendislik ürünü olan Galaxy S6 serisi telefonların onlarca web sitesi üzerinde satışlarının iyi olmadığı haberleri dönüyor. Yatırım bankacılığı firması Oppenheimer‘a göre bu düşüşün sebebi donanım olarak iyileştirme gelse de yazılım olarak herhangi bir yeniliğin gelmemesi.

Firma 2015 yılında gönderdiği mektupta, Galaxy S6 Edge’nin bütün yeniliklerinin donanım üzerine olduğu, kavisli ekranı, metal gövdesi, parmak izi sensörü, OIS özelliği gibi yeteneklerin önceki nesil telefonlarda da varolduğunu belirtti. Yazılım olarak herhangi bir farklılık bulunmadığını belirtti.

Galaxy S6 Plus geliyor

Bunun kanıtı olarak firma, bir ay içinde 10 milyon adet Galaxy S6 serisinin satışının olduğu, geçen yıl Galaxy S5’in aynı süre içerisinde 11 milyon sattığını söyledi.

Bu iddialar satışların kötü gidişatını belirtse de Korea Times’a konuşun ve ismi açıklanmayan bir Samsung yöneticisi, Galaxy S6 ve S6 Edge telefonlarda satışların çok iyi olduğunu bir röportajda belirtiyor.

Samsung’un agresif bir satış politikasını belirlediği ve toplamda Galaxy S5’ten daha fazla satış yapacağı söyledi.

Samsung çalışanına göre başlangıç satışları S6 serisinden günde 305.000 adet, S4 124.000 ve S5 ürününden de günde 241.000 adet olduğunu söyledi.

Bu yazılanların genel olarak ispatı mümkün değil. Samsung’un mali rapor yayınlamasını beklemek gerekecek.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x