Samsung Galaxy S6 ve Note 5 4GB RAM ile gelebilir.

Teknoloji sitelerinde sıklıkla bahesdilmeye başlayan bu özellik sadece SAMSUNG model telefonlar için geçerli değil. Bütün markaların amiral gemilerinden en az 4GB RAM içeren cihazlar 2015 yılında bekleniyor.

Android’in 64 bit desteğini alması bu durumu kaçınılmaz yapıyor fakat 64bit işletim sisteminin getireceği yüksek donanımlı cihazlar şimdiki Amiral gemilerinin değerini oldukça düşürecek. Henüz 3GB RAM’li telefonları hazmedememişken 4GB ve üstü cihazlar gelmesi sevindirici ama yeni telefonlar için bütçeleri şimdiden hazırlamanız gerekebilir.

Galaxy S6 için beklentilerin yükselmesinin sebebi de Samsung’un 4 Gigabyte LPDDR4 mobil ramlerin üretimine başladığını duyurdu. DDR4 mobil ramler tipik bir DDR3 ramden 2 kat daha hızlı olması bekleniyor. Ultra HD video oynatma, 20PX ve üstü görüntülerin sürekli çekimine destek gelecek. Yani kameralı telefonlarda büyük değişiklikler gelmesi olası gözüküyor.

[incor name=”d”]

ddr4-mobil-ram

 

Neden DDR 4 ramler önemli?
Yeni ramler yüksek performans sağlarken aynı zamanda daha düşük güç tüketimine sahip olacaklar. Ramlerin düşük güç tüketimi çok önemli bir olay çünkü telefonda ramler hiç bir zaman uyumaz ve sürekli güç tüketimi sağlarlar.

Ayrıca 2015 ürünü olacak olan Samsung Galaxy Note 5 içinde bomba özellikler bekleniyor.

Hakkında PetaBayt

Petabayt teknoloji haberleri. Bizi sosyal medyada takip edin.
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x