Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Donanım ve Kamera Özellikleri

Samsung, Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge akıllı telefon modelleri için ilk elden  donanım ve kamera için özellikleri anlatan bir video yayınladı.

Videoda Galaxy S6’nın hızına vurgu yapılıyor. Verilen infografikte dünyanın ilk Ddr 4 RAM kullanan telefonu Galaxy S6 olduğu ve yine dünyanın ilk 14NM 64 bit işlemci kullanan telefonu olduğundan bahsediliyor. Flash memory yanı telefonun dahili hafızasının UFS. 2.0 kullandığı da infografiğe eklenmiş. USF 2.0 daha önce Samsung’un duyurduğu 128GB dahili belleklerin kullandığı bir hafıza modeli. Command Queue ismi verilen SSD teknolojisinin kullandığı bir teknolojiyi kullanmakta. UFS 2 belleklerin bir başka özelliği ise yüksek hızına rağmen %50’ye kadar az batarya gücü harcaması. Bunun bir diğer sonucu da telefonun daha az ısınması demek.

galaxy-s6-donanimi

Videoda ayrıca Galaxy S6’nın açılış süresinin de 7 saniye olduğundan bahsediliyor. Bir an için en var ki 7 saniyede derken LG G3 16GB modelini test ettim. Tam 38 saniye sürdü pin kodunu sorması.

samsung-galaxy-s6-acilis-suresi

Oyun performasından ve en etkili oyunlarda bile işlemci ve ram’in yorulmadığından da bahsediliyor. Ayrıca Smart manager ile pil ömrü, hafıza durumu, ram kontrolü ve korunma durumu görülebiliyor. Ayrıca tek tuş ile bu donanımlara o an etki eden programlar sonlandırılabiliyor.

Sadece 10 dakika için 4 saat ortalama kullanım ömrü alabilmesi de gerçekten etkileyici. Bakalım geçek testlerde nasıl rakamlar ortaya çıkacak.

Bu yazımız hazırlanırken video yayından kaldırıldı. Tekrar yayına girdiğinde kamera ve diğer S6 özelliklerini paylaşmaya devam edeceğiz.

Şu an için tasarım videosu yayınlandı.Ayrıca videoda yeni Galaxy ayna kılıfları da görebilirsiniz.

Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge Tasarımı

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x