Samsung Galaxy S7 Mini Tam Güç ile Geliyor

Samsung nihayet mini bir modelde amiral gemisi özellikleri sergileyecek. Samsung Galaxy S7 Mini geliyor.

iPhone 5SE’nin geleceğinin haberleri kompakt telefonlarda Samsung‘ta yer edinmek için büyük bir adım attı. İlk defa Sony’nin denediği mini telefonlardan amiral gemisi çıkarmak artık Samsung modellerde de olacak.  Firma daha önce Amiral gemisi telefon modellerinin “mini” adı altında orta seviye cihazlarını çıkartıyor ve bu cihazlar 1 yıl sonra teknolojik olarak eskimiş oluyordu. Sadece donanım değil güncelleme desteği de verilmeyince mini modellere verilen paralar resmen çöpe gidiyordu.

Samsung Galaxy S7 Mini özellikleri

Samsung Galaxy S3 Mini

Aslında Samsung Sony gibi tam anlamıyla mini bir amiral gemisi çıkartmıyor. Mesela ekran hala HD Ready olacak ama 3x zoom özellikli sensörlü kamera, 3GB RAM ve en önemlisi Snapdragon 820 ya da Exynos 8890 işlemci kullanacak. Cihaz 4.6 inç ebatında olurken Apple ise beklenildiği gibi 4 inç iPhone 5SE ile gelecek.

Samsung Galaxy S7 Mini işlemci ayrımı ise bölgeye göre olacak. Asya’da piyasaya sürülecek telefonlar Exynos 8890 kullanırken Avrupa’daki kullanıcılar Snapdragon 820 işlemcili Samsung Galaxy S7 Mini kullanacaklar.

Samsung Galaxy S7 Mini Ne zaman satışa sunulacak?

Bu duyumlar Kore kaynaklı haber sitelerinden geliyor. Kesin bir tarih olmasa da 21 Mart 2016 beklenen tanıtım tarihi. Aynı günlerde iPhone 5SE’nin de tanıtılması bekleniyor.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x