Samsung Galaxy S7 Ortak Sorunlar ve Çözümleri

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S7 selefi Galaxy S6’ya göre kendini geliştirmiş bir telefon. Daha hızlı, su geçirmez ama her telefon gibi bu modelinde sorunları olacaktır.

Size aşağıda forumlarda sık bildirilen Galaxy S7 sorunlarını ve çözümlerini paylaşacağız.

Wifi bağlanmıyor ya da sürekli kopuyor

Wifi sorunu genelde yeni telefonlarda ve özellikle yeni Android sürümlerinde sıklıkla gerçekleşebiliyor.

Geçici çözüm: Galaxy S7’nin kablosuz bağlantı sorunu Bluetooth fonksiyonu ile ilgili olabilir. Hızlı erişim panelini aşağıya çekin ve Bluetooth özelliğini açıp kapatın.

samsung Galaxy S7 WiFi

Olası çözümler:

Telefonu kapatıp tekrar açın. Ayrıca Wifi simgesini aktif ve deaftif ederek tekrar deneyin.

Hızlı erişim menüsünü indirin ve Wifi ayarlarına gidin. Bağlı olduğunuz ağı “Unut” yapın ve Wifi özelliğini tekrar açıp kapattıktan sonra tekrar bağlanın.

Tüm ağları sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Ağ ayarları > Ayarları sıfırla (reset) > Ayarlar yedekle ve sıfırla

Uykuya geçiş ağınızı etkiliyor olabilir. Ayarlara gidin ve Diğer ayarları seçtikten sonra uyku sırasında Wifi açık olsun seçeneğini işaretleyin.

Ön bellek temizlemesi de sorununuza çare olabilir. Telefonu kapatın. Telefonu açma kapa düğmesi, ses açma düğmesi ve ana menü tuşlarına basın. Samsung logosunu gördüğünüzde ana menü tuşundan elinizi kaldırın. Açılan kurtarma menüsünden ses seçeneklerini kullanarak “ön belleği temizle” komutu verin. Farklı bir komut verirseniz cihazınız fabrika ayarlarına geri dönebilir dikkat edin.

Herhangi bir güncelleme var mı yok mu kontrol edin.

Kalabalık bir Wifi kanalı kullanıyor olabilirsiniz. Wifi Analizer adresinden kanalınızın kalabalığını kontrol edin ve daha boş bir kanala geçin. Bu işlem modeminizden yapılmaktadır. Bilmiyorsanız servis sağlayıcınız ile görüşün.

Modeminiz Mac şifreleme ya da koruma kullanıyor olabilir. Modeminize Mac adresinizi ekleyin. Bu telefonunuzun cihaz kimliğidir. Ayarlar > Telefon Durumu > Hakkında

Son çare olarak fabrika ayarlarına alabilirsiniz. Ayarlar > menüsünden fabrika ayarlarına gidin.

Galaxy S7 Kamera sorunları

Galaxy S7 telefonunuzda kamera başlatılması hata verip çökme yaşatabilir. Şimdiye kadar bir kaç kişi bu durumu bildirdi. Neyse ki bu durumu düzeltmek kolay.

Geçici çözüm: Yeniden başlatarak bu durumu çözebilirsiniz.

Galaxy S7 Kamera

Olası çözümler:

Ayarlar > Uygulamalara > Uygulama Yöneticisi bölümünden KAMERA’yı bulun ve ardından seçim yaparak Depolama ve ön bellek temizleme seçeneğini aktifleştirin.

Akıllı bekleme bu sorunu yaratıyor olabilir. Ekran ayarlarından akıllı bekleme (smart stay) iptal edin.

Ön bellek temizlemesi de sorununuza çare olabilir. Telefonu kapatın. Telefonu açma kapa düğmesi, ses açma düğmesi ve ana menü tuşlarına basın. Samsung logosunu gördüğünüzde ana menü tuşundan elinizi kaldırın. Açılan kurtarma menüsünden ses seçeneklerini kullanarak “ön belleği temizle” komutu verin. Farklı bir komut verirseniz cihazınız fabrika ayarlarına geri dönebilir dikkat edin.

Son çare olarak fabrika ayarlarına alabilirsiniz. Ayarlar > menüsünden favbrika ayarlarına gidin.

Galaxy S7 Yavaş Uyanma Sorunu

Gelen bir kaç rapora göre Samsung Galaxy S7 uykudan yavaş uyanabiliyor.

Geçici çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin.

Galaxy S7

Olası çözümler: Telefonu kapatarak MicroSD (Hafıza kartı) kartınızı çıkartmayı deneyin. Bazı kartlar bozuk olmasa da telefonunuzu yavaşlatabilir. Buradaki uygulama ile hafıza kartınızı test edebilirsiniz.  Sd kart kontrol uygulaması

Yine MicroSD kart içeriğinizi yedekledikten sonra onu formatlamayı deneyebilirsiniz.

Son çözüm olarak fabrika ayarlarına almayı denemelisiniz.

Galaxy S7 güç ve ses kısma tuşları çalışmıyor

Yabancı forumlarda yeni telefon sahibini korkutacak bir hatadan bahsedenler olmuş. Telefonun güç tuşu ve ses kısma tuşları çalışmadığını belirtmişler.

Geçici çözüm: Tuşlar çalışmıyor gibi gözükselerde iki tuşuna da bir kaç saniye basılı tutun. Telefon kendini resetleyecektir.

Galaxy S7 fabrika ayarlari

Olası çözümler: Eğer tuşlar kırık değilse yazılım sorununa benziyor. Yüklediğiniz uygulamaları kaldırmayı deneyin ya da telefonunuzu fabrika ayarlarına alıp deneme yapın.

Telefonunuza yazılım güncellemesi gelmiş mi kontrol edin.

Galaxy S7 Pil Sorunu

Yeni Galaxy S7 sahipleri ilk günlerde hızlı bir düşüşle karşılaşabilir. Fakat bir kaç doldur boşalttan sonra pilinizi daha sağlıklı çalışacaktır. Hala hızlı bir düşüş var sorun var demektir.

Geçici çözümler: Hızlı erişim menüsünü aşağıya çekin ve kullanmadığınız uygulamaları kapatın.

Ekran ayarlarından ekranı otomatik parlaklığa alın.

Güç tasaruuf modunu kullanın

Arka plan verililerini azaltın. Ayarlar > veri kullanımı > arka plan verileri

Galaxy S7 pil batarya

Olası çözümler: Piliniz çabuk bitiyorsa uygulamalarınızı kontrol edin. Ayarlar > Pil > Pil kullanımı menüsünden hangi uygulamanın pilinizi tükettiğini öğrenebilirsiniz.

Ön bellek temizlemesi de sorununuza çare olabilir. Telefonu kapatın. Telefonu açma kapa düğmesi, ses açma düğmesi ve ana menü tuşlarına basın. Samsung logosunu gördüğünüzde ana menü tuşundan elinizi kaldırın. Açılan kurtarma menüsünden ses seçeneklerini kullanarak “ön belleği temizle” (Cache Partition Wipe) komutu verin. Farklı bir komut verirseniz cihazınız fabrika ayarlarına geri dönebilir dikkat edin.

Son çözüm olarak her zaman ki gibi fabrika ayarlarına gitmeyi düşünebilirsiniz.

Galaxy S7 aşırı ısınma problemi

Bu sorun güçlü işlemciden kaynaklanıyor olabilir. Eğer standartların üzeirne bir aşınma olduğunu düşünüyorsanız pil optimize işlemi yapın. Snapdragon 820 veya Exynos üzerinde hızlı şarj teknolojisi vardır. Hızlı şarj işlemi de bu soruna yol açabilir. Optimize için ayarlar > pil > pil kullanımı ve optimize menülerine gidin.

Kaynak: digitaltrends.com

 

307 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
metin yıldız

s7 war. bir iki haftadır telefonumda ses sorunu oluyor. ses durup dururken kesiliyor yani bildirim çağrı zilli oluyor. telefon sessiz hale geliyor videolar da bile ses gelmiyor. durum nedensizce oluyor. sonra bir kaç dakikada ses geri geliyor. ama iştte bazen alarm çalıyor ama ses yok .sıkıntı çok? ne yapmam lazım?

Eyüp
Reply to  metin yıldız

Fabrika ayarlarını denediniz mi?

Ayhan
Reply to  Eyüp

Slm bizde samsung galaxs s7 2017 var ve arka plan resmi bulanik nasil duzeltilir acaba

Yetis
Reply to  Eyüp

Yazılım güncellemesini yaptıktan sonra bende de zil sesi kendiliğinden kapanıyor sessize alınıyor telefonum kendiliğinden sebebi ne olabilir

Hüseyin Ömür

LoggingService durduruldu hatası nedir? Sebebi nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yönetici
PetaBayt

“Loggingservice has been arrested” uyarısı sanırım. Galaxy s7 için gelecek olan güncelleme ile düzelmesi bekleniyor. Fabrika ayarlarına alınması da sorunu çözmeyebiliyor, siz yine de bir deneyin derim.

Hüseyin Ömür
Reply to  PetaBayt

Teşekkür ederim PetaBayt. 100mb’lık güncelleme geldi bu akşam yukliycem. Hızlı cevap ve ilgi için teşekkürler.

Yönetici
PetaBayt

Rica ederiz. Telefon hakkında görüşlerinizi de duymak isteriz. Memnun musunuz, başka sorunlar çıkardı mı?

Ayy123
Reply to  PetaBayt

Telefonum samsung S7 edge ekran değişimi için servise gitti 1 gün sonra geri tuş dokunmatiği çalışmıyor fabrika ayarlarına alınması düzeltirmi

mesut
Reply to  PetaBayt

benim s7 telefonumu fabrika ayarlarına döndürdükten sonra telefon kilitlenmişti room attım açıldı gayet de güzel oldu ama hat gelmiyor sadece acil durumlarda yazıyo ne yapmamız lazım acaba bi yardımcı olurmusunuz

Yönetici
PetaBayt
Reply to  mesut

imei kontrol edin uyuşuyor mu*

mesut
Reply to  PetaBayt

neyle uyuşması lazım başka imei atılmıştı buna

mesut
Reply to  PetaBayt

imei si eski bi telefonun imeisi

Yönetici
PetaBayt
Reply to  mesut

imei sorgulayın belki ondandır https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama

vehip

Mrb s7 aldım sürekli
LoggingService durduruldu
Hatası veriyor resetsiz çözüm varmi

Yönetici
PetaBayt
Reply to  vehip

Guncellemeleri kontrol edin

vehip
Reply to  PetaBayt

200 mb guncelleme dosyasi vardı kurdum aynı

Yönetici
PetaBayt
Reply to  vehip

Üstüne Recovery denediniz mi?

Mahmut
Reply to  PetaBayt

Slm benim s7 edge g935fd modeli var ben buna imei attirmistim fakat 7.0 yukleyince imei silindi tekrar 6.0.1 yuklettim sonrasi ekran kasmaya basladi ve ekran surekli donuyor video bile izleyemeyecek kadar kotü donuyor ne yapmaliyim sizce tesekkurler

Ahmet

Merhaba, Telefon her 20 dk da bir uyarı sesi veriyor sesin neden niçin geldiğini bir türlü anlayamadık. Sebebi ne olabilir böyle bir sorun ile karşılaşan oldu mu ?

Doğan

S7 kullanıyorum. Mobil veri kapanmıyor fakat 4.5g simgesi kayboluyor. İnternete bağlanamıyorum. Düzelmesi için bazen telefonu kapatıp açmam gerekiyor. Sorun kullandığım hatla mı yoksa telefonla mı alakalıdır?

OptikTR
Reply to  Doğan

Bulunduğun lokasyonla ilgili kardesim bende Mardindeyken bu sorunu yaşıyorum. Fakat Mersine gelince sorun yok. Şebeke ile ilgili bi durum

Doğan

S7’de güç tasarrufuna alınca bildirim panelinden güç tasarrufu modu etkin bildirimi kaybolmuyor. Çözümü var mı?

ANIL

Acill , merhabalar s7 aldim 1 hafta once. Telefonla konusurken baska biri aradigi zaman konusmayi kesiyor . Arama bekletme oldugu halde karsi tarafla olan gorusmem sonlaniyor . Arayan kisi gozukuyor telefonum caliyor . Bu sorun yazilimsal mi

Yönetici
PetaBayt
Reply to  ANIL

Evet sorun yazılımsal, öncelikle güncellemeleri kontrol edin. Yoksa çağrı ayarlarında telefonun meşgule düşmesini sağlayın. Siz meşgulken başkası sizi arayamasın. Bu da olmuyorsa yeni güncelleme gelene kadar bekleyin ya da fabrika ayarlarına alın.

Anil

Fabrika ayarlarini yaptim . Aldigim yere goturup iade edilecek bir durum yok degil mi ? Guncellemeyle cozulecek bir sorunmu.

Yönetici
PetaBayt
Reply to  Anil

İlk etapta iade almazlar, servise alıp yazılım atarlar. Ama ide edebiliyorsanız güncelleme beklemeyin derim. Aldığınız ürün yazılım sebepli de olsa kusurludur.

Anil

Ilginiz icin tesekkurler . Sordum servise gonderelim 3 hafta bekleme suresi var dediler . Dediginizi yaptim suanda bir sikinti yok telefonumda o sorundan baska .

semih

s7 de uygulama gizle özelliği yokmu varsada nasıl yapılıo

Yönetici
PetaBayt
Reply to  semih

Uygulama ekranında ayarlara tıklayınca gelen menüden bir bakın. Yoksa ekranı aşağıya kaydırıp hızlı menüden çark simgesine tıklayın. Gelişmiş özelliklere gidin. Açılan menüde Galaxy Labs gibi bir özellik olacak. Türkçesini bilmiyorum. Laboratuvar vs olabilir. Yine açılan menüden tüm uygulamaları gizle diyebilirsiniz. İngilizce sayfayı da kontrol edin resimli anlatım var. http://gadgetguideonline.com/s7/hide-apps-screen-on-galaxy-s7-and-galaxy-s7-edge/

Doğan

S7’de güç tasarrufuna alınca bildirim panelinde ”Güç tasarrufu modu etkin” şeklinde bildirim çıkıyor ve bildirim kapanmıyor. Telefonumda bir sorun mu var yoksa tüm s7’lerde mi böyle?

Yönetici
PetaBayt
Reply to  Doğan

Guncelleme yaptiniz mi hic?

Doğan
Reply to  PetaBayt

Evet yaptım. Çok sinir bozucu bir durum.

NUR

S7 YE BİR GUNCELLEME GELDİ VE BUNDAN SONRA PİL ÖMRÜ AZALDI . CABUK BİTİYOR.
DÜZELTMA YOLU VARMIDIR.

srknblt

s7 edge kamera çalışırken ayarlar menüsüne giremiyorum bi çözümü varmı

Yönetici
PetaBayt
Reply to  srknblt

Kmaera çalışırken ayarlar kapalı olur.

Zy
Reply to  PetaBayt

Aynı sorun benim cihazımdada var. Telefonda kamera ayarlarına girilebilecek başka bir alan var mı?

Atalay

S8 edge ye Hard reşit attım ve cihaz açılırken Samsung logosu çıkmıyor nasıl düzeltirim

Gaye

S7 alalı henüz 2 ay oldu. 1.si telefon çok ısınıyor 2.si durup dururken telefonun ekranında samsung yazısı yanıp sönmeye başladı ve asla açılamıyor!!!!!!!Almaz olaydım!!!! KESİNLİKLE SAMSUNG TAVSİYE ETMİYORUM BUNDAN ÖNCEĶİ TELEFONUMDA DA AYNI SORUNU YAŞADIM!!! O DA S6 EDGE Dİ!!!!!????????????????

Volkan Atakan Tütü
Reply to  Gaye

Merhaba iyi akşamlar aynı sorun benim telefondada oluyor siz ne yapmamı tavsiye edersiniz.

fatih

merhaba yaklaşık 3 hafta önce aldığım galaxy s7 edge için güncelleme geldikten sonra ekranda ekran parlaklığına bağlı olarak yeşil ve pembe renkler çigiler ve bulanıklar oluşmaya , telefonum çabuk ısınmaya ve şarjı hızlı bir şekilde ( 3 saatte yaklaşık olarak %70 azalma) azalmaya başladı sizce sorun nedir ? çözümü için ne yapmalıyım?

Yönetici
PetaBayt
Reply to  fatih

Tek bir sorundan kaynaklanan bir şeye benzemiyor. Öncelikle fabrika ayarlarına alın tekrar kullanın.

Rıza

S7 Edge’te klavyede birşey yazarken zaman zaman birçok uygulamada birden klavyeyi kapatıyor yazdıklarım gidiyor. Bunun ama edge ekranda biryerlere basmak ile ilgisi yok en dikkat ettiğim zamanlarda da oldu. Neden kaynaklanabilir hiç karşılaştınız mı?

Yönetici
PetaBayt
Reply to  Rıza

İlk defa duruyorum. Klavye uygulamasında cache temizliği vs yapın belki düzelir. Ayrıca güncellemeleri yaptınız mı?

Rıza
Reply to  PetaBayt

Güncellemeleri yaptım. Bakalım klavye ayarlarıyla da oynadım biraz. Yani nadiren oluyor ama can sıkıyor biraz. Neyse biraz daha deniyeyim. Çok saolun yardım için

Haluk

Selam ben de s7 kullaniyorum harika bir telefon yapmışlar diye keyifle kullanıyordum taki telefonun sinyali az oldugu yerde çekmiyorum. Birde hat tamamen gidiyor ceken bir alana vardiginda bile çekmiyorum telefonu yeniden baslatman gerekiyor. Ben daha once s4 mini kullandim hic sorun yasamadim canavar tas gibi bir telefon yapmislar ama bu model o kadar para vermemize rağmen beklentimi çökertti. Çözümü var mı araba 

Yönetici
PetaBayt
Reply to  Haluk

Yazılım sorunu olabilir, yüklediğiniz bir uygulama buna sebep olabilir, güncelleştirme ile düzelebilir, fabrika ayarlarına alınca bir ihtimal düzelebilir, sim kart zarar görmüş olabilir, sıvı teması olmuş olabilir.

Sorun düzelmez ise hard reset atın;

Samsung Galaxy S7 Edge’i kapatın.
Cihaz kapandıktan sonra Ses Yükselt + Home + Güç (Power) tuşlarına basılı tutun. Samsung logosunu görene kadar elinizi çekmeyin.
Karşınıza Recovery menüsü gelecektir. Recovery menüsünde gezinmek için Ses Kısma ve Ses Yükselt tuşlarını kullanabilirsiniz. Recovery mesündenden Wipe data/Factory Reset i seçin. Recovery menüsünde seçimleri tamamlamak için Güç(Power) butonunu kullanabilirsiniz.
Wipe data/Factory Reset i seçtikten sonra karşınıza onaylama ekranı gelecektir. Bu ekranda yine Ses Kısma ve Ses Yükselt butonlarını kullanarak gezinebilirsiniz. Yes i seçerek Güç(Power) tuşuna tıklayın.
Son olarak Wipe data/Factory Reset işlemini onayladıktan sonra sistem sizi ana menüye atacaktır. Bu menüde Reboot System Now ı seçin ve Hard Reset işlemini tamamlayın.

ferhat

Selam.bende hem S7 hemde S5 var.s5 Evimin çevresinde 17 veya 18 wifi bulurken S7 bir tane wifi buluyor.anlayamiyorum S7 S5 in iki üst versiyonu…

kadir

slm resim çekiniyorum sağ tarafı sola çeviriyor nasıl bi yol izlemem lazım yardımcı olursanız devinirim

307
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x