Samsung Galaxy S7 Resmi Olarak Tanıtıldı

Dünyanın ikinci en popüler telefonu olan Galaxy serisinin yeni amiral gemileri Galaxy S7 ve Glaxy S7 Edge tanıtıldı. Dev ayna ve metalin birleşiminden oldukça şık bir iş çıkartılan telefonlara biraz daha yakından bakalım.

Galaxy S7 serileri bu sene 3 renkte sunulacak. Siyah, Altın ve Gümüş renklerinde olacak olan telefon suya ve toza dayanıklı olarak geliyor. IP68 sertifikasına Sony’den yıllar sonra kavuşacak olan Samsung sahipleri bu yenilikten oldukça memnun kalacaklar gibi gözüküyor. Yıllarca plastik kasa cihazlara ödenen büyük miktarda paralar yerine çok daha değerli ürünleri getirdi diyebiliriz.

Galaxy S7 Ekran

Samsung yılların tecrübesi ile AMOLED ekranını her seferinde biraz daha iyi üretiyor. Kullanımda bu artık çok belli olacak bir durum değil. S7 5.1 inç ekran ile gelirken Galaxy S7 Edge 5.5 inç kavisli ekranı ile gelecek. 5.7 inç ekran sevenler ise sene sonunu beklemek zorunda. Galaxy S7 Plus ismini alacak olan bu modeller iPhone 7 için rakip olarak meydana çıkacaklar.

Galaxy S7 Arayüz

Arayüzde ise klasik TouchWiz bulunuyor ve yine süper bir arayüz var demek zor. Her zamanki Samsung işte diyebiliriz. Android 6’nın ne gibi nimetlerinden faydalanılmış bunu detaylı Galaxy S7 incelememizde göreceğiz.

Galaxy S7 İşlemci ve Bellek

Samsung bu sene Snapdargon 820 modeline bir şans daha tanıdı diyebiliriz. Kendi Exynos işlemcisi tabi çok kuvvetli ama maliyetleri kısabilmek için bir grup modelde kullanmak zorunda kalıyor. Bu sene sunulacak amirla gemilerinin genelinde var olan Snapdragon serisi önceki modellere göre %30 daha fazla işlemci gücü sunarken %60 daha fazla grafik kartı gücü sunacak. Bu arada Google’ın Vulkan Grafik apisini destekleyen ilk telefonlardan da birisi olacak.

galaxy-s7_overview_step2_s7

Hafıza ise 32GB olarak geliyor. Apple’in iPhone 6s modelleri ile attığı kazık olan ya 16GB alırsın ya da 64GB kazığı burada yok. Ayrıca Samsung geçen sene yaptığı yanlıştan mecbur geri döndü ve harici hafıza kartı desteğini geri getirdi.

Galaxy S7 Kamera

Samsung bu sene kamerayı 16MP’den 12MP’e indirdi ama sadece piksel ile bu kalitenin ölçülemeyeceğini herkes öğrendi sanırım. 1.4 mikronluk F 1/7 diyafram ile gelen telefon %25 daha fazla ışıkla çalışacak. Bu da düşük ışıkta daha iyi fotoğrafların ortaya ıkacağını gösteriyor.

Galax7 S7 Pil

Pil konusunda da bu sene ilerlemeler bulunuyor. Note 5 üzerinde bulunan 3000mAh kapasiteli pil bu sefer Galaxy S7 üzerinde kullanılmış. Hattta Galaxy S7 Edge üzerinde 3600mAh pil mevcut. Buradan Samsung’a 10 puan veriyoruz.

İşte karşınızda Samsung Galaxy S7

Galaxy S7 videosu

Galaxy S7 Fotoğrafları

Samsung Galaxy S7

galaxy-s7_overview_acc_on    galaxy-s7_overview_sub2

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x