Samsung Galaxy S8 Exynos 8895 İşlemci ve Mali-G71 GPU ile Geliyor

Samsung için kara günler devam ediyor. Patlayan Galaxy Note 7 modelleri ve üst düzey bir yöneticinin Çin’li firmalara bilgi satarken yakalanması bir şirket için oldukça kötü haberler. Başka bir firma olsaydı bunların altından kalkması oldukça zor olurdu ama Samsung bu sorunların üstesinden gelmeyi başaracaktır.

Şirketin gelecekteki ürünlerden de haberler gelmeye başladı. 2017 yılının ilk aylarında tanıtılması beklenen Galaxy S8’in yonga seti belli oldu diyebiliriz. 10nm Exynos çip seti kullanılacak telefonda Exynos 8895 İşlemci ve Mali-G71 GPU olacak. Bu çip set ile Galaxy S8, kardeşi Galaxy S7’ye nazaran 1.8 kat daha hızlı olması bekleniyor. Beklenen Snapdragon serisi ise  Snapdragon 830 ve Adreno GPU olacak. İki çip sette Vulkan Api ile uyumlu çalışacağı kesin diyebiliriz.

Kesin olmayan bir söylentiden bahsedersek Samsung Galaxy S8, 4K çözünürlükte bir ekrana sahip olacak. Bizce Samsung böylesine büyük bir ekranı en bilinen ve beklenen modelinde değil Sony’nin yaptığı gibi Premium adı verilmiş bir modeline verebilir.

Samsung Galaxy 8 hakkında detaylı bilgileri ilerleyen günlerde daha sık alacağız ama şimdilik bilinene haberler bunlar.

Hakkında PetaBayt

Petabayt teknoloji haberleri. Bizi sosyal medyada takip edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.