Samsung Galaxy S8 Hakkında Haber ve Söylentiler (ilk görüntü geldi)

Samsung Galaxy S8, şirketin en önemli telefonlarında birisi olacak. Samsung tarihindeki en büyük felaket olan Galaxy Note 7 sonrasında şirketin piyasaya süreceği ilk telefon olacak. Bu olay şirkette kocaman bir değil açarken Galaxy S8 model telefon için ise süper bir telefon şevki verdi diyebiliriz. Bakalım Samsung ne gibi sürprizler yeni telefonuyla tüketicilerinin karşısına çıkacak. 

İlk haber şaşırtıcı: 3.5 mm kulaklık girişi yok

Samsung Galaxy S8 hakkındaki söylentilerde çoğalmaya başladı. Bunların başında iPhone 7 ile oldukça eleştirilen bir yöntem. Kulaklık girişinin kaldırılması. Evet Samsung Galaxy S8 mdoel telefonda 3.5mm kulaklık girişi olmayacak. USB TYPE C girişi kulaklık olayını çözecek olan Samsung’un şarj girişini de buradan yapması olası gözüküyor. Yeni USB girişlerine geçiş oldukça sancılı olacak sanırız. Belki de iki USB girişi yaparlar, belli mi olur?

Harman Kardon satın alındı ve telefonlara yeni hoparlörler geliyor

Geçtiğimiz günlerde haberleri düşen Samsung’un 8 Milyar dolar karşılığında Harman Kardon firmasını satın almasının nimetleri Galaxy S8 model telefonun işine yarayacak gibi gözüküyor. Yeni kolonlar telefon üzerinde en az iki adet olacak. 

Ana ekran butonu kaldırılıyor mu?

Söylenenlere göre Samsung ekrandan olduğunca çok faydalanmak için ana menü butonunu kaldırıyor. Böylelikle sanal butonlarla yoluna devam ederken parmak izi okuyucusunu arka kısma yerleştirecek gibi gözüküyor.

Güncelleme: Samsung Galaxy S8 ilk görüntü kaldırıldı (Bu güncelleme ve sonrası yeni eklemeleri içeriyor)

Gelen ilk resme göre Samsung tasarım değişikliğine gidiyor ve ana sayfadan ana menü tuşunu kaldırıyor. 

Son gelen görüntü 27 Ocak 2017 

Parmak izi okuyucu ekranın içine entegre edilecek. İlk haberin aksine yeni dedikodu parmak izi okuyucuyu arka kısma değil ekranın içine embed etmesi de bekleniyor. 

GALAXY S8 PLUS ÜZERİNDE S-PEN KULLANILABİLİR?

Galaxy Note 7’nin geride bıraktığı koca değili Galaxy S8 ile doldurulma ihtimali var. Bunu da 6.2 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip Şirket, Galaxy S8 üzerinde S-PEN kullanarak bu çılgınlığı yapmayı planlıyor olabilir. Sene sonuna kadar çıkacak olan yeni Note modeline kadar beklenti içindeki kullanıcılarını rahatlatabilirler. 

Madem Harman Kardon markasını satın aldım neden stereo hoparlör eklemiyorum?

Samsung’un S8 ve Edge modellerine stereo hoparlörler eklemesi bekleniyor. 8 milyar ödeyerek bünyesine kattığı Harman Kardon firmasını bu işler için satın aldığı zaten bilinmekteydi. 

AutoFokus selfie kamerası

Selfie kamerasında auto focus kullanma olasılığı oldukça yüksek olan Samsung’un en çok beklenen özelliklerinden birisi olması bekleniyor. Biraz yavaş olsa da selfie kameralara verilen değer her geçen yıl artmaya başlıyor. petabayt.com

8GB of RAM, Snapdragon 835, Exynos 8895

Beklenen olası donanımlar. Asus Zenfone AR ile gelen 8GB donnaım sonrasında Samsung’un 8 serisi telefonlarından 8GB  kullanması oldukça normal geliyor. 

Samsung Galaxy S8 2560 x 1440 px az güç tüketen ekran ile geliyor

Yeni bir Super AMOLED ekran ile gelecek olan Galaxy S8 düşük güç tüketimi ve AMOLED’in doygun renkleri ile efsane olabilir.

Samsung Galaxy S8 Modelleri

Galaxy S8, Galaxy S8 Edge ve Galaxy S8 Plus modelleri ile boy gösterecek. 

Samsung Galaxy S8 çıkış tarihi

Samsung Galaxy S8, Şubat 2017 tarihinde Barcelona Dünya Mobil Kongresinde tanıtılacak.

Galaxy S8 hakkında haberler ve söylentiler için bizde kalın.

Ve merak ediyoruz Note 7 faciasından sonra Samsung Galaxy S8 model telefonu almayı düşünüyor musunuz? Cevaplarınızı yorum olarak gönderebilirsiniz.

Samsung Galaxy S8 tanıtımı Nisan’a kaldı

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Batu

Çıksın bekliyorum hemen alacağım. Galaxy S8 bence efsane telefon olacak.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x