Samsung Gear VR Lillehammer 2016 Kış Gençlik Olimpiyat Oyunlarında

Samsung, Gear VR sanal gerçeklik teknolojisiyle Lillehammer 2016 Kış Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda bir ilke imza attı

12-21 Şubat tarihleri arasında Norveç’in Lillehammer kentinde düzenlenen Gençlik Olimpiyat Oyunları sponsoru Samsung, Samsung Galaxy Stüdyoları’nda Gear VR teknolojisiyle etkinliğe damgasını vurdu.

Mobil teknolojilerde dünya lideri Samsung, yenilikçi ürünleri ve dünya çapındaki sporcular ve seyircilere sunduğu eşsiz deneyimlerle Olimpik Hareket’e destek vermeye devam ediyor. Kablosuz İletişim Ekipmanları kategorisi Global Olimpik Partneri Samsung Electronics, 12-21 Şubat tarihlerinde gerçekleşen Lillehammer 2016 Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda, dünyanın farklı şehirlerinden gelen izleyicilere Samsung’un benzersiz VR teknolojisini deneyimleme fırsatı sundu.

samsung gear vr

Gear VR ile Olimpiyat ruhu ekranlara taşındı

Samsung, Lillehammer Gençlik Olimpiyatları dahilinde dünyanın Sanal Gerçeklik alanındaki ilk Olimpik içeriğini sunmak üzere Uluslararası Olimpiyat Komitesi ile işbirliği yaptı. Açılış töreninin Sanal Gerçeklik (VR) canlı yayınına bir Samsung mobil cihazı aracılığıyla bağlanma olanağı sunarak uzaktan izleyen sporseverlere, sporcuların stadyuma girdiği anın enerjisini oradaymışçasına yaşama imkanı sundu.

Galaxy akıllı telefonlarıyla Gear VR cihazını eşleştirerek olympic.org adresi üzerinden Gençlik Olimpiyat Oyunları VR deneyimine katılarak, etkinliğin heyecanına ortak oldu ve coşkulu kalabalığın enerjisini sanal gerçeklik teknolojisi sayesinde doyasıya yaşama fırsatı buldu. Samsung Electronics Mobil İletişimden Sorumlu Küresel Pazarlama Başkan Yardımcısı Younghee Lee, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bugün gençlerin karşı karşıya olduğu sorunlar kimi zaman zorlayıcı olabiliyor. Samsung olarak, gençleri umutlarına ve hayallerine sahip çıkmaya teşvik edecek fırsatlar ve programlar yaratmayı taahhüt ediyoruz. Hem Lillehammer’da hem de dünya çapında Gençlik Olimpiyat Oyunları ruhunu yaymaktan; gelişmiş teknolojimiz ve hayran bırakan VR içeriğimiz ile gençlere ulaşmak üzere tasarlanmış yeni deneyimler oluşturmaktan gurur duyuyoruz.”

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, Televizyon ve Pazarlama Direktörü Timo Lumme, “Samsung, Olimpiyat Oyunları ve Gençlik Olimpiyat Oyunları süresince sunduğu yenilikçi teknolojiler ve çığır açan deneyimlerle sporseverelere güç vermeye odaklanmış köklü bir Dünya Olimpik Partneri. Samsung ile, türünün ilk ve tek örneği olan VR canlı yayın akışını hayata geçirmiş olmaktan dolayı gurur duyduk. Bu yayın, sahadaki gençlerin yanı sıra uzaktan izleyenler için de olanakları ileriye taşıdığımız önemli bir adımdı” dedi.

Samsung’un Olimpiyat Oyunları Kapsamındaki Girişimleri Hakkında

Samsung, Olimpiyat Oyunları ile ilgili girişimlerine 1988 Seul Olimpiyatlarında yerel bir sponsor olarak başladı. 1998 Nagano Kış Olimpiyatlarıyla birlikte, şirket Kablosuz İletişim Ekipmanları kategorisinde Global Olimpik Partner olarak Olimpik Harekete olan bağlılığını güçlendirdi ve sahibi olduğu kablosuz iletişim platformunu (Wireless Olympic Works (WOW) ve mobil cihazlarını kullanıma sundu. Bu yenilikçi cep telefonu teknolojileri Olimpiyat Ailesine gerçek zamanlı, kullanıcı konumunu temel alan bilgi hizmetleri, etkileşimli iletişim ve yerinde mobil ödeme olanağı sağladı. Samsung dünyanın dört bir yanındaki insanlarla Olimpiyat Oyunlarının heyecanını paylaşmak üzere çeşitli Olimpiyat kampanyaları düzenlemektedir ve yenilikçi mobil teknolojileriyle herkesin Oyunlar’a katılım göstermesini sağlamaktadır. Samsung’un Dünya Çapında Olimpik Ortaklığı Rio 2016, PyeongChang 2018 ve Tokyo 2020 ile devam edecektir.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x