SAMSUNG MWC 2015 ETKİNLİĞİ CANLI YAYIN

whats-next-big-banner

Samsung’un merakla beklenen Dünya mobil kongresi 2015 etkinliğinde sunulacak olan cihazları Türkiye saati ile 19:30 da açıklanacak.

Etkinlik kapsamında Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’nin tanıtımları bekleniyor.

Unpack etkinliği başladı.

Yeni S6 modelleri Exynos işlemci kullanacak ve 14nm olacaklar. Samsung CEO’su JK SHIN bu işlemcilerin Snapdragon 810 işlemcilerden daha hızlı olacağını belirtiyor.

S6 kamerasının diyaframı 1.9 olacak. Yeni Samsung S6 telefonlarda Wireless yani kablosuz şarj özelliği de bulunmakta. Galaxy S6 renk seçenekleri ise altın, gümüş, siyah, yeşil ve mavi olacak. Ayrıca Gorilla Glass 4 kullanılacak ve telefonunun bükülemeyeceği söylenerek Apple’a kocaman bir taş atıldı.

Yeni S6 serileri ile beraber Touchwiz’de değişiyor. Yeni Touchwiz Android 5 ile gelen materyal tasarımın çizgilerini taşıyor. Bildirimler artık yan ekranden çekilerek takip edilebilecek. Samsung yeni UI’sinde köklü değişiklikler yapmış gözüküyor.

galaxy-s6-wireless-sarj
Galaxy S6 Kablosuz Şarj

 

Ekran 5.1 inç Quad HD ekrana sahip olacak ve çok yüksek ppi değerine sahip. Galaxy S6 üzerinde DDR4 ram kullanılmış. Bu ramler performans açısından yüzde 80 daha fazla hız demek. Dahili depolamada ise SSD benzeri bir teknoloji kullanılmış. 10 dakikalık şarj ile tam 4 saat şarj süresi kazanılacağı söyleniyor. Bu derecede hızlı şarja sahip bir telefon henüz yok.

Şu an kamera özelliklerinden bahsediliyor. Samsung için güzel gelişmeler yaşanmasına rağmen Ceo dahil 3. farklı konuşmacı ve hepsi de alkışlanmayı bekliyorlar. iPhone tanıtımları kadar heyecanlı bir ortam oluşturulamamış.

Ön kamera 5MP ve NX kameralarında bulunan özellikler Galaxy S6 üzerinde kullanılmış.  NX kameralar en fazla ışığı toplar böylece, düşük aydınlatılmış ortamlarda bile gürültü olmaksızın güzel görüntüler oluşturabilirsiniz. Arka kamera ise 16MP OIS destekli.

iPhone 6 ve Galaxy S6 kameraları karşılaştırıldı ve kazanan açıklandı 🙂

Samsung PAY tanıtılıyor. iPhone 6 ile beraber Apple’in tanıtımını yaptığı otomatik ödeme sistemi artık Samsung’ta da var. Kredi kartınızı artık üstünüzde taşımanıza gerek yok. Güvenlik olarak parmak izi okuyucusu kullanılacak. Türkiye’ye gelmesi bir kaç yıl sürecektir.

Samsung şu an güvenlik tanıtımını yapıyor ama Android sistemlerin güvenliğinin tartışma konusu ilk çıktığından bu yana sürüyor. Android uygulamalarının işlevsellik için istediği izinler tam bir muamma.

Android Uygulamaların istediği izinler ve anlamları

Apple Pay pardon Samsung Pay

Apple Pay pardon Samsung Pay

samsung s6 parmak izi okuyucu

SAMSUNG MWC 2015 ETKİMLİĞİNİ BU SAYFADAN CANLI OLARAK TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

SAMSUNG S6 E S6 EDGE MODELLERİ İLE İLGİLİ RESİMLER VE SIZINTILAR İÇİN AŞAĞIDAKİ SAYFALARI TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

S6 VE S6 EDGE GÖRÜNTÜLERİ

GALAXY S6 BASIN SUNUMU SIZDI

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x