Samsung Note 10.1 2014 Edition Telefon Olarak Kullanma (Root içerir)

Samsung Note 10.1 2014 model tabletleri ülkemizde  SM-P602  ürün kodu ile satılmakta. Sadece bize özel olan bu durum SM-P601 modelindeki telefon özelliğini de kapatarak geliyor. Sanırım telefon özelliği olmayınca daha ucuza piyasaya girebiliyor.

Donanımhaber’deki macrostr adlı kullanıcı cihazı SM-P601 yazılımı kullanarak telefon olarak kullanılabilir hale getirmiş.

Samsung Note 10.1 2014 Edition root atıldıktan sonra  SM-P601 yazılımı yüklenince cihazda stabilite sorunları çıkıyor. İşin püf noktası ise yazılımı silmeden  SM-P602 yazılımı silmeden  SM-P601’i cihazın üstüne atmak. Ayrıca yeni kernelin çok iyi çalıştığından da bahsediyor.

Gerekli Dosyalar
Odin : Odin3 v3.09 link 1 veya Odin3 v3.09 link 2
TWRP : Team Win Recovery Project 2.6.3.3
ROM : Telefon Aktif P601XXUBMJB_P601OJVBMK1_MRT Firmware 
SuperSU (opsiyonel) : Chainfire SuperSU 1.91

Yazının devamı ise:

http://forum.donanimhaber.com/m_86885538/tm.htm

3 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Tüdanya

TELEFON ÖZELLİĞİNİ AKTİF ETME (Rom dosyasını yükleme)
1) ÇOK ÖNEMLİ: Cihazı güç ve ses açma düğmesine beraber basarak Recovery Modunda açın, Backup seçeneğinde tüm kutucukları işaretleyerek yedekleyin. (SD karta yedekleyin veya cihaza yedeklediyseniz yedeği bilgisayarınıza almayı unutmayın). Bu adım çok önemli!!! bir şekilde problem yaşarsanız cihazın eski haline dönebilmeniz için bu yedeği kullanacaksınız. Ayrıca root Explorer ile efs klasörünüzün yedeğini almak faydalı olabilir. Ne yaptığınızdan emin değilseniz buradan sonraki kısma devam etmeyin. Süreçte bir problem yaşanırsa tabletinizi eski haline döndürmek kolay olmayabilir.

Recovery dosyasını hazırlarken P601 için rom yayınlayan bir arkadaşın çalışmasından yararlandım. o yüzden kendisinin logosu kurulum sırasında görünecek. Özellikle silmedim. Kendisine sevgi ve saygılarımı gönderiyorum. gcrutchr p601 aroma v1.0

2) indirdiğiniz xKat zip dosyasını Recovery Modunda Install seçeneğinden yükleyin.

3) Kurulum tamamlandıktan sonra tableti yeniden başlatmadan, wipe data, wipe cache ve wipe dalvik cache yapmayı unutmayın. Eğer otomatik olarak yeniden başlar ise tekrar recovery’e girip wipe yapabilirsiniz. Bunu yapmazsanız türlü problemlere hazır olun.

Tablet yeniden açıldığında ( ilk açılış 3-4 dakika sürecek paniklemeyin. samsung logosunda bekletecek. ) yeni alınmış bir P601 gibi telefon görüşme desteği ile, Farklı bir dilde açılabilir, Türkçeyi seçebilirsiniz. Güle güle kullanın 🙂 Bir ihtimal SuperSu tekrar update yapmak isteyebilir.

Güncelleme: xKat ile Android 4.4.2 P601 deneyimi

SORU-CEVAP:
S:Güncelleme kulduktan sonra neler oluyor çalışan ve çalışmayan uygulama var mı ?
C:Çalışmayan hiçbir özellik yok, tüm uygulamalar çalışıyor. Note 3 ve Note 10.1 2014’e yüklenebilen tüm uygulamalar aynen bu güncelleme ile de çalışıyor.

S:Pil tüketimi ve Performans ne durumda ?
C: Kernel ve modem yeni versiyon olduğu için iki konu da eskisinden daha iyi. Telefon özelliği aktif iken pili daha çabuk tüketir gibi düşünüyor insan ama hiç farketmiyor gerçekten.

S:KNOX, custom ROM, Garanti ?
C: Güncellemeyi kurunca cihazınız garanti dışı kalıyor, KNOX sayacı işaretleniyor, ihtiyaç halinde bunu eski haline getirebilir miyiz bilmiyorum. Muhtemelen NOTE 3 için yapılabiliyorsa bizde yaparız. Yeni roma geçmeden önce deneyeceğim.

S:Orjinal roma geri dönebilir miyim ?
C: Evet Odin açıp normal olarak yükleyerek orijinal roma sorunsuzca geri dönebilirsiniz.

Kemal

Merhaba,
orijinal rom’u nereden bulabilirim acaba?

Seyyah-68

peki tab4 10.1 sm-t531 de telefon özelliği varken aynı özellikte olan sm-t532 nin telefon özelliği aktive edilebilirmi???

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x