SAMSUNG SLATE XE700T1 WİNDOWS 8 TABLET PC

SAMSUNG note modellerine bir yenisi hemde Windows 8 kullanarak çarpıcı donanımla merhaba dedi.

Oldukça iddialı 11.6 inçlik ekranı  APPLE   Macbook Air ve Asus UX21E ultrabook ile aynı ebatlarda.

APPLE MACBOOK AIR
APPLE MACBOOK AIR
ASUS 11 INC ULTRABOOK
ASUS 11 INC ULTRABOOK

 

 

 

 

 

 

Ayrıca i5 işlemcisi ve 128GB SSD diski olan bu dokunmatik cihaz gösterişli donanımına sahip  SAMSUNG SLATE XE700T1 WİNDOWS 8 TABLET PC’nin ekran kartı ise HD3000 serisi. Masaüstü kullanım için bir DOCK  ve klavye entegresi mümkün olan bu cihazın yurt dışı fiyatı 1000$ civarında. Ülkemizde çok beklenen bir cihaz olmadığı için tahmini bu fiyatlarla (1800-2000TL) piyasaya girecek.

Dock ile kullanımda USB, HDMI,ETHERNET ve SES ÇIKIŞI mümkün olabilecek. Dock olmadan mobil kullanımda ise USB 2.0 portu, kulaklık ve mikrofon. combo port, mini-HDMI portu tablet üzerinde mevcut.

SLATE PC DOCK GİRİŞLERİ

 

SLATE PC DOCK BAĞLANTI PORTU

 

SAMSUNG SLATE PC BAĞLANTI PORTLARI

Oldukça ağır olan bu ürün tam 800gr ağırlığında. SAMSUNG Note 10.1 ile kıyasladığımızda 200gr civarında bir fark ortaya çıkıyor.

Tasarım olarak arka alüminyum panel sıcaklık için iyi bir denetim sağlayacak gibi olmasının yanında şık bir görünüm sağlıyor.

Samsung’un Slate PC XE için sıcaklık okumaları.
Okumalar bir Fluke Ti25 ısıya duyarlı kamera ile çekildi ve sistem ağır yük altında çalıştırıldı.

Ayrıca SAMSUNG SLATE TABLET PC’de önde 2mp, arkada3mp olmak üzere 2 adet kamerası vardır. Ön kamera görüşmeler için arka kamera ise standart çekim için ideal duruyor. Ön kameranın karanlık yerlerde iyi olduğunu söylemek mümkün değil.

Samsung Slate Pc’de Windows 8 için bir tuş bulunmakta. İstenilen zamanda mobil moda geçilebildiği gibi  istenilen zaman da da Klasik Windows 7 görünümüne geçilebiliyor.

Şimdiye kadar yapılmış en iyi windows 8 tablet pc diyebiliriz. Fakat bu tablet için “olmuş” kalıbını kullanmak biraz zor gözüküyor. Eklemekte fayda var, tabletin kalmeini saklamak için bir yer bulamadık.

SAMSUNG SLATE TABLET PC VE KALEM

ASUS ULTRABOOK ve MACBOOK AIR ile aynı düşük tüketimli i5 işlemcileri kullanmasına rağmen karşılaştırıldığında SAMSUNG SLATE TABLET PC’nin hızı oldukça düşük çıktı.  Örneğin, Adobe Lightroom 100 JPEG fotoğraf aktarmak ASUS UX21E 435 saniye sürdü. Aynı görevi Samsung Slate PC 960 saniye gerçekleştirdi.

Windows 8 tablet pc’yi oyun makinesi olarak kullanmak şimdilik mümkün değil gibi. Angry Birds ve HD videoları oynatmakta sorun olmadığını da belirtmek lazım. HD3000 ekran kartı bugün bir laptop üzerinde kullanılmaktadır.

Ses ise siğer dizüstü bilgisayarlarla karşılaştırıldığında oldukça düşük performans sunuyor. En iyi kullanım mini hoparlör ile sağlanacak gibi.

Pil ömrü oldukça iyi. Video oynatma esnasında tam 4 saat 20dk kullanım süresi veriyor.

[nggallery id=3]

guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Tablet Pc | Tabletler | Tablet Bilgisayar Blog – Samsung Windows 8 Tablet Satışa Sunuldu

[…] sundu. Şimdiye kadar yapılmış en iyi windows 8 tablet olan bu pc iyi ve kötü yanları ile yeni tablet sitesinde […]

erkans
erkans

VINNN..

ANDIROID TABLET GEÇTİ ŞİMDİ 🙂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x