Samsung SLEEPsense Uyku Takibi Cihazı Tanıtıldı

Samsung, SLEEPsense ismini verdiği gelişmiş uyku takibi yapabilen sağlık odaklı modelini tanıttı.  IFA 2015  bir çok yeniliğe sahne olacak gibi gözüküyor.

Berlin’de düzenlenen IFA 2015 etkinliğinde teknoloji üreticileri sahnede kozlarını paylaşıyor. Bugün sahne alan Samsung , SLEEPsense ismini verdiği gelişmiş uyku takibi yapabilen yeni ürününü tanıttı. SLEEPsense bu zamana kadar görmeye alışkın olduğumuz uyku takibi cihazlarından çok farklı bir çalışma yapısına sahip.

SLEEPsense , uykunuz boyunca hareketlerinizi analiz ediyor. Dairesel şeklindeki SLEEPsense, yatağın yan bölümüne yerleştiriliyor. Gece boyunca uykunuzu analiz eden SLEEPsense , verileri telefonunuza gönderiyor. Derin ve hafif uykunuzu analiz eden SLEEPsense , evinizdeki diğer Samsung cihazları ile etkileşim içine giriyor.

samsung-sleep-sense

Örneğin; Samsung marka bir televizyonunuz var ve gece TV ’yi açık unutup uykuya daldınız. Samsung SLEEPsense uyuduğunuz algılıyor ve TV’yi otomatik olarak kapatıyor . Aynı durum Samsung marka klimalar için de geçerli. Klimayı açık uyuyorsanız SLEEPsense uyuduğunuzu algılıyor ve klimayı ya kapatıyor ya da daha önce belirlemiş olduğunuz dereceye getiriyor.

samsung-sleepsense

Samsung SLEEPsense ayrıca kalp hızını ve solunum oranlarını tespit edebiliyor. Sağlık odaklı bir cihaz olan Samsung SLEEPsense, önümüzdeki aylarda satışa sunulacak. Akıllı ev teknolojisinde önemli bir adım olan Samsung SLEEPsense bakalım beklediği ilgiyi görebilecek mi?

Akıllı ev teknolojilerinin 2016 yılıyla beraber büyük atılım göstermeleri bekleniyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x