Samsung Windows Phone Ürün Gamını Genişletmek İstiyor

Daha önceki yazılarımızda Samsung’un Android işletim sisteminden memnun olmadığı ve kendi geliştirdiği Tizen ile çalışma isteği olduğundan bahsetmiştik. Fakat Tizen için büyük adımlar yerine daha küçük adımlar geliyor. 768MB ram li 100$’ın altında Tizen işletim sistemli telefonlarını daha yeni Hindistan’a sunan Samsung için bu sefer Windows Phone işletim sistemleri telefonlara yöneleceği haberleri çıkmaya başladı.

Android markası ile neredeyse bütünleşen bir firma için bu tür haberlerin çıkması oldukça enteresan iken Samsung’un resmi bir açıklama hiç yapmamış olması konuyu sürekli söylentiler içinde bırakıyor.

Windows 10’un tanıtımı ve hedefleri arasında her cihaza aynı işletim sistemi sunma çabası Microsoft için güzel bir haber. Samsung’un da bu çalışmaların üstüne Microsoft ile çalışmak istemesi mantıklı gözüküyor. Yine söylentilere göre Microsoft ile görüşen Samsung, telif hakları sebebi ile tam bir anlaşma sağlayamadığından bahsediliyor.

Microsoft’un Samsung’a telif hakları sebbei ile bir çok ödemesi bulunduğunun fakat Microsoft’un bu ödemeleri yapmadığı da biliniyor.

Bakalım ilerleyen günlerde iOS, Android ve Windows arasındaki piyasa hakimiyeti isteği ne gibi durumlar ortaya çıkaracak.

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x