SD Card beklenmedik şekilde çıkarıldı Hatası Çözümü

Bu hatanın tam bir kaynağı belirlenmiş değil. Genellikle 16gb veya 32gb büyük belleklerde bu sorun çıkıyor. Böyle bir hata alıyorsanız yapmanız gereken öncelikle Android 4.1.2 sürümünden kurtulmanız.

Eğer cihaz sürümünüz daha üst bir Android sürümünü desteklemiyorsa SD Kartınızın modelinin Sandisk Class 10 olup olmadığını kontrol edin. Kartınız bu modelse Türkiye distrübütorü Arena bilgisayar. Arena bilgisayara ürünü gönderip yenisini talep edebilirsiniz. Tabi Arena ile ilişki kurmak size zor bir deneyim yaşatacaktır. Ürün faturası isterler, arıza yazısı isterler,  şu kargo firması değilde bu kargo firmasıyla gönderin derler.  Mng ile davalı oldukları için o firmadan gelen kargoları almıyorlar. Yurtiçi kargo ile gönderin. Ürün arızalı çıktı kargoyu da ben mi ödeyeceğim diye düşünebilirsiniz fakat Arena müşteri haklarını yok sayarak hiç bir şekilde alıcı ödemeli kargo almaz. Zaten Yurtiçi kargo elemanı söyler size, illa göndericem derseniz kargonuzu geri getirler ve ücretini alırlar. Kısacası Arena bilgisayar işi yapan  esnaf kesiminin Hepsiburada’sıdır 🙂

Bir kaç yerde “SD Card beklenmedik şekilde çıkarıldı” uyarısının çözümü için Samsung marka SD kart kullanın yazıyor ama ne kadar kesin bilgi belli değil.

Yine bir kaç bilgi paylaşılmış onları da ekleyelim;

Sd kart hatası çözümü için telefon üzerinden format atın,

Sd kartınızı pc üzerinden formatlayın,

Ve bence kesin cevaplardan birisi; Eylül ve Ekim 2012 üretimli Sd kartların arızalı olduğu..

 

 

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x