Son Kalan Samsung Galaxy Note 7 Telefonlarda Devre Dışı Bırakılacak

Samsung geçen hafta bütün Galaxy Note 7 telefonları devre dışı bırakacağını duyurdu. Bir güncelleme ile beraber yapılacak olan bu işlem Samsung tarafından 19 Aralık 2016 tarihinde kullanıcılara gönderilecek.

Bilindiği üzere Samsung küresel çapta Galaxy Note 7 model telefonlarda patlama riski yaşayınca cihazların hepsini geri çağırmış ve iade almıştı. Buna rağmen halen geri götürülmeyen çok fazla cihaz oldu. Bu sebeple Samsung değişik yollara başvurdu. Bu durumlardan önce de feragatname yayınlayarak belirlenen tarihe kadar getirilmeyen telefonların akıbetin sorumlu olmayacaklarını belirttiler.

Güle Güle Galaxy N0te 7

Bütün majör telefon firmaları bu durumu kabul ederken Verizon bu durumu kabul etmemiş ve Galaxy Note 7 kullanan abonelerine böyle bir güncelleme göndermeyeceklerini söylediler. Kendilerine göre gerekçeleri ise “telefonun kullanıcılarının son telefonları olma ihtimali olduğu ve telefonsuz kalırlar ise sorun yaşayabileceklerini” düşünmeleri oldu. Telefonun patlama veya yüksek sıcaklıkta yanma riskini almaları da enteresan. Sonuç olarak tatil ve seyahat sezonu bitince güncellemeyi göndermeyi kabul etmişler.

T-Mobile ise 27 Aralık tarihinde bu cihaz sonlandırma güncellemesini gönderen ilk firma oldu. AT&T ve Sprint ise sırasıyla 5 Ocak ve 8 Ocak 2017 Samsung Galaxy Note 7 model telefonlara son görev güncellemesini gönderecekler.

Totalde bütün ABD’li telefon firmaları Galaxy Note 7 model telefonların çalışmasını durduracak olan güncellemeyi göndermeyi kabul ettiler.

Samsung’un küresel çapta bu şekilde bir sorun yaşaması, sizin bundan sonraki marka seçiminizi etkiler mi? Yorumlarınızı bekliyoruz. 

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x