Sony Yeni Teknolojik Ürünlerini IFA 2018 Sergiledi

Sony Corporation, 31 Ağustos Cuma günü itibarıyla Almanya’nın başkenti Berlin’de başlayan IFA tüketici elektroniği fuarında, en gelişmiş teknolojiye sahip en son ürün yelpazesini ziyaretçilerin beğenisine sunuyor.

IFA’nın resmi açılışından önce 30 Ağustos Perşembe günü düzenlenen Sony basın toplantısında, Sony Corporation Başkan ve CEO’su Kenichiro Yoshida, Sony’nin “insanlara yaklaşma” kurumsal yönelimi doğrultusunda hem yaratıcı hem de kullanıcılar ile etkileşimi geliştireceğini vurguladı. “Elektronik ürünlerimiz, nefes kesen ses ve görsel içerikleri üreten yaratıcıları, bunların keyfine varan kullanıcılar ile bir araya getirmek gibi hayati bir rol oynuyor,” diyen Yoshida, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yüksek kaliteli ses ve yüksek çözünürlüklü görüntü teknolojilerinin arayışı yoluyla ‘Gerçekliği’ yakalamanın yanı sıra, önümüzdeki dönemde ‘Gerçek zamanlı’ değer sunmanın da Sony için aynı derece önemli olduğuna inanıyorum.

Gerçek zamanlı, ‘hemen şimdi’ veya ‘canlılık’ kavramını tanımlar.” Bunun ardından, Ev Eğlencesi & Ses İş Kolundan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Ichiro Takagi, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mümkün olan en iyi görüntü ve ses ile, içerik yaratıcılarının niyetini tam olarak aktarmak ve kullanıcılara en üst düzeyde görsel-işitsel deneyimi sağlamak istiyoruz.” Takagi daha sonra, Sony’nin en son TV ve ses ürünlerini tanıttı.

Vitrine Çıkarılan Ana Ürünler

Ev Eğlencesi & Ses

WH-1000XM3 gürültü engelleme özellikli kablosuz kulaklık

Sony, 1000X serisi gürültü engelleme özellikli kablosuz kulaklık ailesinin en yeni üyesi WH-1000XM3’ü görücüye çıkarttı. Bu yeni model, yaklaşık dört kat daha iyi performans sunmak için, yeni geliştirilen HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN1 ile sektör lideri Gürültü Engelleme teknolojisinde önemli iyileştirmeleri*1 içeriyor. Yeni geliştirilen parça sadece uçaklardan gelen düşük frekans aralıklı sesleri değil, aynı zamanda sokak gürültüsü ve insan sesleri gibi orta ila yüksek frekans aralıklı gürültüleri de engelleyebiliyor. HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN1 için yüksek kaliteli bir iç kulaklık amplifikatörünün dahil edilmesi sayesinde, nefes kesici ölçüde yüksek ses kalitesi elde ediliyor. Müşteriler, her zaman, her yerde kendilerini rahat şekilde şarkıları ile sarmalayabiliyorlar.

Sony, yine kablosuz kulaklık kategorisinde tam anlamıyla kablosuz spor kulaklık WF-SP900’ü de tanıttı. Su geçirmez*2 ve toza dayanıklı*3 WF-SP900, sahip olduğu iç bellek ile müşterilerin denizde yüzerken dahi Bluetooth® bağlantısı ile akıllı telefonlarından veya herhangi bir cihaz olmaksızın şarkı çalmasına imkan veriyor.

Sony’nin Signature Serisi, Sony’nin seste mükemmeliyeti yakalamak için geliştirdiği en yüksek teknolojilerin ulaştığı doruğu temsil ediyor. Ses ürünleri yelpazesi, şarkılara tam da sanatçının arzuladığı şekilde hayat veriyor. Bu kategoride, Sony DMP-Z1 dijital müzik çalar ve IER-Z1R kulak içi stereo kulaklığı piyasaya sürüyor. DMP-Z1, en üst düzeyde ses sunmak üzere, yüksek çıkışlı bir analog amplifikatör ve eşsiz bir bağımsız güç sisteminden yararlanıyor. IER-Z1R, eşi görülmemiş düzeyde sarmalayıcılık için 100 kHz’e kadar frekans tepkisi ile çalma imkanı sunuyor.

Sony, aynı zamanda bu sonbahardan itibaren sanatçıların canlı performans sırasında aradığı ses kalitesi ve ses izolasyonunu sağlayan ve kulağa sağlam şekilde oturan IER-M9 ve IER-M7 kulak içi monitör kulaklıklar ilk olarak ABD ve Asya’da*4 piyasaya sürecek.

4K OLED BRAVIA® AF9 Serisi

Televizyon kategorisinde, Sony, içerik yaratıcılarının arzusunu tam da başlangıçta öngördükleri şekilde aktarmayı amaçlayan BRAVIA® MASTER Serisinin Eylül ayından itibaren Avrupa’da piyasaya sürüleceğini duyurdu. AF9 4K OLED TV serisi ve ZF9 4K LCD TV serisi, mevcut üst düzey modellerin gerçek zamanlı işleme yeteneklerinin neredeyse iki katını sunan Görüntü İşlemcisi X1™ Ultimate ile donatıldı. Bu, OLED ve LCD ekranların en iyi özelliklerini ortaya çıkarıyor.

AF9 serisi, görüntüleri derin siyahlar ve yüksek parlaklık ile aslına sadık şekilde yeniden üreten Pixel Contrast Booster özelliğine sahip Özel ve gelişmiş ses teknolojisi Acoustic Surface Audio+, ekranın merkezine yerleştirilen bir aktüatörün yanı sıra sesi tam ekranın merkezinden duyulabilir hale getiren TV Center Speaker Mode*5 ile yeni bir sarmalama deneyimini hayata geçiriyor.

Mekanda, Sony aynı zamanda müzik çalabilecek, haber veya diğer bilgileri sağlayabilecek ve oda ışıkları gibi IoT cihazlarını kontrol edebilecek sesli asistan uyumlu AV cihazları ailesini kullanarak bir gösteri de gerçekleştirecek.

Gösteride, WH-1000XM3 gürültü engelleyici özellikli kablosuz kulaklıklar, eller serbest sesli aramayı mümkün kılan bir dahili mikrofonlu BRAVIA*6, dahili Google Assistant özellikli EXTRA BASS™ serisi SRS-XB501G akıllı hoparlör, Amazon Alexa kontrol uyumluluğuna sahip HT-ZF9 ses barı *7 ve daha birçok ürün tanıtılacak. Sony’nin hiç olmadığı kadar kullanışlı ve çeşitli sesli asistan uyumlu cihaz yelpazesi, birbirinden farklı birçok iç ve dış senaryoda sergilenecek.

*1: 30 Ağustos 2018 itibariyle. Sony Corporation tarafından yapılan, JEITA uyumlu kılavuz ilkeleri kullanılarak ölçülen araştırmaya göre. Kablosuz gürültü engelleyici özellikli kulaklık pazarında kafa üstü kulaklık tarzında.

*2: Yüzme Kulak Başlıkları takılı olduğunda, herhangi bir yönden yuvaya püskürtülen suyun hiçbir zararlı etkisi olmaması gerekir (IPX5). Ayrıca, 2 metre derinliğe kadar suya 30 dakikaya varan bir süre boyunca batırmanın cihaz üzerinde hiçbir zararlı etkisi olmaması gerekir (IPX8).

*3: Kulaklık, Yüzme Kulaklık Başlıkları takılıyken, toz parçacıklarının bulunduğu bir test cihazının içinde 8 saat boyunca kaldıktan sonra tozu engellemek ve engellemeye devam etmek üzere test edilmiştir (IP6X).

*4: Avrupa lansmanı sonraki bir tarihte belirlenecektir.

*5: Bu özellik için, ayrıca satın alınan bir ev tiyatro sistemi gerekir.

*6: Halen İngilizce, Japonca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca ve Almanca dillerini desteklemektedir.

*7: Halen 2018 sonbaharından sonrası için programlanmış bir yazılım güncellemesi yoluyla.

*8: Bulunabilirlik ülke veya bölgeye göre değişiklik gösterir.

Dijital Görüntüleme

DSC-HX99

DSC-HX99 ve DSC-HX95, Cyber-shot® serisinin Ekim ayından itibaren Avrupa’da piyasaya sürülecek en yeni iki modelidir. Her biri, dünyanın en küçük*9 ultra kompakt gövdesinin yanı sıra bir ZEISS® Vario-Sonnar T* 24-720mm*10 yüksek büyütmeli zum lens ile birlikte sunuluyor. Geniş açıdan süper telefotoya kadar her şeyi tek bir paket altında sunan bu fotoğraf makineleri, ister seyahat sırasında olun isterse günlük yaşamda stressiz fotoğrafçılık için mükemmel taşınabilir yol arkadaşları.

Yüksek çözünürlüklü 4K video görüntülerinin iç kaydına ek olarak *11, en son görüntü işleme sistemi, saniyede 10 kareye kadar yüksek hızlı kesintisiz çekim *12 ve yüksek doğruluktaki Hızlı Akıllı AF’yi de mümkün kılıyor. Diğer yeni özellikler arasında, Göz AF teknolojisi, RAW format çıktı, dokunmatik netleme/dokunmatik deklanşörün*13 yanı sıra, Bluetooth® üzerinden lokasyon bilgisi bağlantısının desteklenmesi*14 de bulunuyor.

*9: Dahili vizör ve 700mm veya üzeri (görüş açısı, 35mm format eşdeğeri) telefoto lense sahip sabit lensli dijital fotoğraf makineleri arasında. 30 Ağustos 2018 tarihli basın bülteni itibariyle, Sony araştırması bazında.

*10: Görüş açısı (35mm format eşdeğeri)

*11: Filmleri XAVC S™ formatında kaydetmek için, Sınıf 10 veya üzeri micro SDHC/SDXC bellek kartı gerekir. 100Mbps kayıt için de UHS-I (U3) gereklidir

*12: “Kesintisiz çekim modu: Hız Öncelikli Kesintisiz Çekim ” ve “Görüntü Kalitesi: İyi” ile

*13: Sadece DSC-HX99 için.

*14: Bluetooth ile şu akıllı telefonlara bağlanabilir:
Android akıllı telefonlar: Android 5.0 veya sonrası ve Bluetooth 4.0 veya sonrası ile uyumlu, iPhone/iPad: iPhone 4S veya sonrası/iPad 3. Nesil veya sonrası

Basın toplantısı videosuna www.sony.co.uk/electronics/ifa bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Tohum Hızlandırma Programı (SAP)

FES Watch U, Sony’nin genç ve yenilikçi projeler yaratarak bunların iş operasyonlarını destekleyen Tohum Hızlandırma Programı’ndan çıktı. Bu, Eylül ayının ortasından itibaren Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, İtalya ve İspanya’da satın alınabilecek. FES Watch U, saat yüzünde ve kayışında e-kağıt kullanılan bir moda saati. Kullanıcılar, tek bir butona basarak en sevdikleri tasarımlar arasında gidip gelebiliyorlar. Teknoloji ile modanın bileşiminden ortaya çıkan yeni olasılıkları vitrine çıkarmak için, Sony aynı zamanda tasarımı değiştirilebilen bir dış tabana ve N logoya sahip konsept ayakkabılar (prototip) da sergileyecek. Bunlar, New Balance’tan 247v2 ayakkabılar kullanılarak geliştirildi.

FES Watch U resmi web sitesi: http://www.sony.co.uk/electronics/fes-watch-u-collection/fes-wa1

Konsept Ayakkabılar özel web sitesi: https://fashion-entertainments.com/nb247/en/

AI x Robotbilim

Mekanda, otonom eğlence robotu aibo da Avrupa’da ilk defa sergileniyor. Ocak 2018’de Japonya’da piyasaya sürülmesinden bu yana, üretim ve sevkiyatı yapılan aibo ünitelerinin sayısı 2 milyonu aşarken ürünün Birleşik Devletler’deki lansmanının Eylül ayında yapılması planlanıyor. Yapay Zeka (AI) ve Robotbilim alanında, çok sayıda proje düzenli ilerleme gösterirken Sony, görüntüleme ve ses teknolojileri, sensörler ve mekatronik alanında mümkün olanın sınırlarını AI, robotbilim, mobil iletişim ve daha fazlasıyla genişleten yeni fikirler sunmaya devam edecek.

* Burada sıralanan ürün isimlerinin hepsi Sony Corporation veya sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır.

* Google, Google LLC’nin ticari markasıdır.

* Amazon, Alexa ve tüm ilişkili logolar, Amazon.com, Inc. veya iştiraklerinin ticari markalarıdır.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x