Steam Black Friday indirimleri bu gece başlıyor: Kaçırmayın!

Steam, ünlü Black Friday indirimlerinde pozisyonunu almış durumda. Bütün oyunlarda müthiş indirimlerin yapılacağı bu günde ortalık kazan gibi kaynıyor. Amazon, Ebay vs şirketlerin bu işin kaymağını en iyi yiyen firmalar. Çünkü Black Friday ABD’ye özgü. Fakat global çapta satış yapan online mağazalar bu indirimleri dünya geneline yansıtıyorlar.

Aynı durum Steam için de geçerli. Valve’nin sahibi olduğu şirket ABD menşeli ve bütün dünya bu çılgın indirim furyasından faydalanıyor.

Steam sonbahar indirimlerini buradaki linkten takip edebilirsiniz.

Peki Black Friday nedir, neden o gün indirimler olur?

Amerika Birleşik Devletlerin’de, Black Friday, Şükran Günün’den sonra gelen ilk Cuma gününe denir. Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar, ve beklenmedik derecede indirimli satış yaparlar. Black Friday resmi bir tatil sayılmaz. Kanada ve Ingıltere’de de Black Frıday günü vardır, ve Amazon gibi internet üzerinde iş yapan çeşitli şirketler de indirimli satış yaparlar. Son yedi yıl içinde, bu günde indirim yapan şirketlerin karları sürekli artmıştır.

Steam-2013-Black-Friday-Sale

Tarihi
Bu alışveriş gününe tarihte ilk defa 1961 yılında gazetelerde Black Friday olarak bahsedilmiştir. O günde, Philadelphia’da, alışverişten dolayı oluşan yoğun trafik ve zorluklar nedeniyle bu isim verilmiştir. Son yıllarda, bu gün, hem insanlar hem de mağazalar için olumlu şekilde karşılanmaktadır. Walmart gibi ünlü mağazalar her yıl, kapılarını müşterilerine daha erken açmaktadırlar, ve işçilerin mesaisi daha yoğun geçmektedir.

Steam indirimleri Türkiye’de ne zaman geçerli olacak

Çarşamba gecesi yani bu gece saat 20:00’da başlayacak indirimlerde ortalık tamamen yıkılacak. Ama iyi bir haberimiz var bu indirimler 1 hafta sürecek. Siz yine de ödemelerinizi ayarlayın derim.

Steam Black Friday İndirimleri 25 Kasım Çarşamba günü saat 20.00’de başlayacak ve 1 Aralık saat 20.00’de sona erecek.

Steam Yılbaşı İndirimleri ise 22 Aralık  Salı günü saat 20.00’de başlayacak ve 4 Ocak Pazartesi günü saat 20.00’de sona erecek.

 

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ertan

Origin’de indirimler çoktan başladı.

%75′ varan indirimler var.

https://www.origin.com/en-ie/store/deals/sale/saleoftheyear

Tabi oyunlar Euro cinsinden satıldığı için fiyatı %75 inmiş hali bile pahalı bize. Hahahah yazık la bize.

Bora

Ekşide yazmış birisi bu oyunları steam den aldım diye fakat fiyatları yok. Fiyatlara nasıl bakarım?

beklenenden çok daha iyi girdiler ilk günden. wolfenstein the new order, wolfenstein the old blood, total war attila, alien isolation, apotheon, grim fandango*, the wolf among us, alex hunter lord of the mind ilk gözüme çarpanlar ve satın aldıklarım oldu. aslında the witcher 3 wild hunt da bunların arasında olacaktı fakat kutulu fiyatı da çok ucuz olduğundan dolayı kutulu alacağım ileriki zamanlarda.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x