SuperMassive’in Yıldızları Red Bull Mind Gamers Zeka Oyunlarında

Türkiye’de e-spor dendiği zaman ilk akla gelen takımlardan biri “SuperMassive”, Red Bull Mind Gamers heyecanına ortak oldu. SuperMassive 2016 yılını değerlendirirken, 2017 hakkında da hedeflerini anlattı.

2016 yılında yeni kurulan bir takım olmalarına karşı önce Kış Mevsimi Finali’ni sonrasında da Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası’nı kazanan Super Massive, Bilgi Üniversitesi’nde Red Bull Mind Gamers’ın zorlu akıl oyunlarıyla karşı karşıya geldi.

M. Kemal “Dumbledoge” Gökseloğlu , Koray “Naru” Bıçak, Berkay “Zeitnot” Aşıkuzun ve Onur Aksu’dan oluşan SuperMassive ekibi üniversite kampüsünde kurulan küp içerisindeki oyunları takım olarak en hızlı sürede çözmeye çalıştı.

SuperMassive’in kuruluş hikayesini anlatır mısınız?

Kaan Karamancı, Hakan Baş ve Onur Aksu tarafından Türkiye’nin en iyi oyuncularını bir araya getirdiğimiz ve Türkiye’yi dünya çapında temsil edecek bir takım kurmak istedik. Naru, Dombledoge, Thaldrin, fabFabulous gibi Türkiye’nin en iyi oyuncularını getirdik, bu kadro ilk zamanlarda alışma süreci geçirdi ve sonrasında Türkiye Şampiyonu olduk.

Yeni kurulan bir takım olarak IWCI’yi kazanmak nasıl bir duyguydu?

Sezona kötü başladık ve maçları kaybediyorduk. Play-off zamanı daha iyi oynadık. Kış Mevsimi Finali’ni kazandık ve Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası’na gitme hakkı elde ettik. Uluslararası turnuvaya gittiğimizde Türkiye’yi temsil edip kazanmak gurur verici oldu.

2016 nasıl geçti ve 2017’den neler bekliyorsunuz?

2016 bizler için istediğimiz gibi başlamadı. İyi başlayıp iyi götürdük ama sonrasında sezonu istediğimiz gibi bitiremedik. Önümüzdeki yıl ise iyi başlayıp, iyi götürüp ve sonunda da sezonu en iyi şekilde tamamlamak istiyoruz.

Türkiye’de E-Spor’un gelişimi hakkında ne söylemek istersiniz?

Lige gelen takımların kalitesi ülkemizde e-spor’un ne denli geliştiğini gösteriyor. Fenerbahçe e Galatasaray gibi birçok takım da önümüzdeki sene ligin içerisinde mücadele edecekler.
Red Bull Mind Gamers hakkında neler söylersiniz?

Red Bull Mind Gamers’ın birbiriyle bağlantılı oyunları oldukça başarılıydı. Küp içerisindeki akıl oyunları ilk başta bizi zorlandı ve sonrasında alıştık. Zamana karşı yarışmak elbette stres yaratıyor ama küp içinde kaldığımız sürede oyunlardan büyük keyif aldık. Ekip olarak bir arada yarıştık, bizler için eğlenceliydi.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x