Süpriz Ödemelerle Karşılaşmak İstemiyorsanız Hattınızı Mobil Ödemelere Kapattırın

Mobil cihazların kullanımının artması ile web sitelerine mobil cihaz kullanılarak girişlerde çoğaldı. Artık bir çok site ziyaretçisini mobil cihazların girişinden sağlıyor. İnternet reklam sektörü ise bu yeniliklere ayak uydurarak yoluna devam ediyor. 

Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise mobil reklamlar değil. Sizi haftalık veya aylık olarak değersiz hizmetler karşılığında içerik servislerine gönderen siteler. Bu siteler genelde video izleme siteleri, dizi siteleri, oyun siteleri ve forumlar oluyor. Bu reklamlar eskiden sayfada onayınıza sunulur ve mutlaka onay vermeniz gerekirdi. Artık yazılımlar üzerinde oynayarak siteye girmenizin bile yeterli olabiliyor. 

Sürpriz ödemelere yol açan durum ise telefon ile internete girmek değil. 3G veya 4.5G kullanarak web sitelerine girmek. Eğer kablosuz bağlantı ile bu tarz sitelere girerseniz sorun değil. Bunun için 3G veya 4.5G kullandığınızda bu sitelere girmelisiniz. Zaten sitelere reklam sunan ajanslarda site sahiplerine sadece 3G veya 4.5G mobilden gelen hite para ödediklerini belirtiyorlar. 

para-kayebtme

Bu tür ödemelerden kurtulmak için Mobil Ödemeleri hattınızdan iptal edin

Bu tip istenmeyen ödemelerden kurtulmak için hattınızı mobil ödemelere kapattırın. Sadece kendinizin değil aile bireylerinin de hatlarından mobil ödemeleri kapattırmalısınız. Bu tür durumla karşılaştığınızda şikayetlerinizi Gsm firmaları kesinlikle kabul etmiyor ve hizmeti aldığınız yer ile görüşmenizi söylüyorlar. Paranızı alan firma ise aboneliği kapattırıyor ama ilk haftalık abonelik ücretini kesinlikle geri vermiyor. 

Turkcell mobil ödeme kapatma: Hattınızı Mobil Ödemeye kapatmak için Müşteri Hizmetleri’ni (532) arayabilirsiniz.

Vodafone ile mobil ödemeleri kapatma: Online Self Servis ekranında “Servis Tercihlerim” ekranında bulunan Ödemeservislerinden Vodafone Mobil Ödeme Servisi açma/kapama işlemi yapabilirsiniz. – 7878 Vodafone Mobil Ödeme SMS kısa numarasına ücretsiz olarak MOBILODEME AC veya MOBILODEME KAPAT yazıp göndererek talebinizi iletebilirsiniz. 542 veya 0542 00 00 numaraları arayarak bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom Mobil Ödeme İptal: MOBİLODEME İPTAL” >> 5555 numaraya sms göndererek mobil ödemelerinizi kapattırabilirsiniz.

Şikayetlerinizi Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yani BTK’ya yapabilirsiniz. 

https://sikayet.btk.gov.tr/

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x