TazeDirekt Com Kapandı Peki neden Kapandı?

İnternet ortamında en çok sevilen E-Ticaret sitelerinin başında gelen Tazedirekt ani bir kapanma kararı aldı.

Yola başladıklarında aşağıdaki mesajı sunarak dediklerini de harfiyen gerçekleştiren firmadan son gelen haber müşterilerini oldukça üzmüş durumda.

TazeDirekt Merhaba Mesajı

Tazedirekt, bir hayalden doğdu. Öyle bir hayaldi ki, elmasından kurt çıktığı için sevinen, şekli bozuk domatesi iştahla yiyen insanları etrafta görmemizi sağlayacaktı…

Hayallerimizi gerçekleştirmek için yeşilin her tonunu taşıyan Bursa’dan esinlenip, işe sebze ve meyve ile başladık. Bostandere Çiftliği adını verdiğimiz organik tarım arazisini oluşturduk. İlk organik ürünlerini ekebilmek için 3 sene sabırla bekledik. Daha sonra sıra et konusundaydı çünkü herkes yediklerinden şüphe duyar olmuştu. Boğazköy Çiftliği’ni kurarak tamamen katkısız beslenen küçükbaş ve büyükbaş hayvanları yetiştirme başladık. En hijyenik koşulları sağlamak için ise bir et paketleme tesisi kurduk.

Asıl soru şuydu, bu doğal hayatı herkesle nasıl paylaşacaktık? Herkes şehir hayatından bezmişti ve bir kaçış arıyordu. Salatasını, yemeğini endişelenmeden yemek istiyordu. İşte bu anda Tazedirekt fikri kafamızda canlandı. İnternet üzerinden bu ürünler tüketicilere ulaştırılabilirdik. Anadolu’nun bereketli topraklarında adı duyulmamış çiftlikler ve yerel çiftlikler de vardı. Bu isimsiz kahramanların ürünlerini de projenin kalbine yerleştirdik. Kendi teslimat personelimiz ve soğutmalı araçlarımızla bütün çiftlik ürünlerini direkt insanların evine getirmeye karar verdik.

İlk bakışta sadece bir web sitesi denebilecek Tazedirekt’in arkasında, şimdi, 250 kişilik işini aşkla yapan kocaman bir ekip, hikâyenin mutlu sonu için çalışıyor. Mutlu son dediysek, gülümsetebildiğimiz her bir yüzü kastediyoruz. Yoksa biz tazelik ve doğallık hayallerimizden asla vazgeçmiyoruz…

tazedirekt kapandi

Peki Tazedirekt neden kapandı? Webrazzi’ye gelen açıklamaya göre basın bildirisi aşağıdaki gibi.

TazeDirekt Güle Güle Mesajı

Merhaba,

Biz 2014 yılının Aralık ayında bir hayalden yola çıkarak, herkes sağlıklı gıdaya ulaşabilsin diye Tazedirekt’i kurduk. İlk günden beri işimize inanarak ve sahiplenerek çalıştık… Sizlerle ve tüm Tazedirekt ekibiyle birlikte kocaman bir aile olduk. Birbirimize tutunduk. Büyüdük, büyüdükçe öğrendik, öğrendikçe paylaştık. Tazedirekt’e olan inancımız ve sevgimiz her geçen gün arttı.

Bugün size karşı dürüst olmak ve sizinle bir kararımızı paylaşmak istiyoruz. Piyasa koşulları ve operasyonel dengeler sebebiyle bugün itibariyle Tazedirekt’i kapatıyoruz.

Bu hayali sonlandırdığımız ve sizlerden ayrıldığımız için çok üzgünüz.
Sizlere bizim hayallerimize ortak olduğunuz, bu yolda elimizi tuttuğunuz için çok teşekkür ederiz!

Tekrar bir yerlerde görüşmek dileğiyle,

Hep taze kalın,

Sevgiler,
Tazedirekt Ailesi

Müşterisini memnun eden firmalara hasret kaldığımız ülkemizde umarız yakında dönüş yaparlar.

tazedirekt-infographic-1000px

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x