TikTok’ta Nasıl Para Kazanılır

Bazı TikTok kullanıcıları kelimenin tam anlamıyla para içinde yüzüyor ve bir yıl içinde altı haneli sağlam miktarlar elde edebiliyorlar. Ortaklık bağlantıları , TikTok’ta para kazanmanın birçok yolundan sadece biridir ve yaygın inanışın aksine, başarıyı bulmak için her zaman dans etmek veya gösterişli olmak zorunda değilsiniz.

TikTok’ta çok sayıda takipçi veya beğeni almanız, her zaman çok büyük kazançlar elde edeceğiniz anlamına gelmez. Çoğu zaman, daha büyük kazançlar elde etmek için, etkileşime odaklanmak ve kaliteli içerik üreterek ürettiğiniz içerikle ilgilenen kullanıcılarla etkileşim kurmanız gerekir. Diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi , TikTok’ta para kazanmak size daha ayrıntılı olarak açıklayacağımız üç ana alana  ayrılabilir .

TikTok’un sırrı, uygulamanın ne tür içerikleri tercih ettiğini bilmektir. En önemli kural, içeriğinizi kendiniz tasarlamanız ve özgün içerik üretmeniz gerektiğidir . Eğlenceye odaklanan kullanıcılar ödüllendirilir. Uygulama içindeki birçok düzenleme işlevi sayesinde, harici düzenleme uygulamaları olmadan yapabilir ve doğrudan TikTok uygulamasıyla başlayabilirsiniz.

TikTok’ta nasıl para kazanırım?

Platformu öğrenmeye zaman ve enerji harcayarak sıfırdan başlıyor olsanız bile kesinlikle sonunda buna değecek kadar iyi para kazanabilirsiniz. İşte TikTok gönderilerini somut paraya dönüştürmek için kullanabileceğiniz üç strateji .

TikTok  videolarınızdan nasıl büyük paralar kazanabileceğinize dair ipuçları.

 

Strateji 1: Ortaklık Bağlantıları

Yeni başlayanlar için bağlı kuruluş pazarlaması ilk bakışta karmaşık görünebilir, ancak temel olarak ilke nispeten basittir: bir perakende satış yapan kişi/firma, çevrimiçi kanallarında bir ortak (yani siz) tarafından reklamı yapılan ürünlerin satışı için girişimler yapar. Videonuzu izleyen bir ziyaretçi ilgili satış ortağı bağlantısını tıklarsa, satın alma işleminde bir komisyon alırsınız. TikTok profilleri yalnızca bir köprüye izin verirken, bir bağlantıyı birçok bağlantıya dönüştürebilen birkaç ücretsiz hizmet vardır. LinkTree, Lnk.bio ve Milkshake popüler seçeneklerdir.

Strateji 2: Marka ortaklıkları veya sponsorluk anlaşmaları

TikTok videolarınız çok fazla trafik aldığında, reklamcılar ürünlerini veya markalarını tanıtmanız için size memnuniyetle ödeme yapacaktır. Marka ortakları ve sponsorlar , TikTok’un çok yüksek erişime sahip bir platform olduğunu biliyor ve buna bağlı olarak bu tür sözleşmeler oldukça kazançlı olabilir .

Strateji 3: TikTok’un kendisi tarafından ödeme alın

TikTok hesabınızda çok fazla trafik alıyorsanız bunun için de size ödeme yapar. Platform, 1000 video görüntüleme başına iki ila dört sent ödüyor . Ek olarak, diğer kullanıcılar canlı videolarınız sırasında hediyelerle para kazanmanıza yardımcı olabilir , çünkü hediye sayısına bağlı olarak size birkaç kuruş ödenir ve bu hızla artabilir.

Artık en sevdiğiniz müzikleri videolara ekleyebilir , düzenleyebilir veya arkadaşlarınızla paylaşmak için ağır çekim ve hızlı çekim gibi harika efektler ekleyebilirsiniz. Bu tür içerikler daha fazla etkileyici olmanızı ve doğal olarak izleyicinizi artırmanızı sağlar .

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x