Türk Telekom Kendi Markasını Taşıyan Akıllı Telefonu TT175’i Tanıttı

Türk Telekom Grubu, kendi markasını taşıyan ilk akıllı telefonu TT175’i düzenlediği bir etkinlikte tanıttı. Türkiye’de parmak izi okuyucusuna sahip ilk operatör markalı cihaz olan TT175, metal gövdesi, 5,5 inç full HD çözünürlüğündeki ekranı, gerçek 8 çekirdekli işlemcisi ile performans ve tasarım olarak sınıfının en iyisi. 13 MP arka, 5 MP ön kamera ve Kamera+ uygulaması ile çok kaliteli fotoğraf çekme özelliğine sahip.

Türk Telekom Grubu, 175 yıllık tecrübesiyle teknoloji liderliğini simgeleyen ve kendi markasını taşıyan ilk akıllı telefonu TT175’i, 30 Kasım’da düzenlenen bir etkinlikle tanıttı. Parmak izi okuma özelliğine sahip ilk operatör markalı cihaz olan TT175’in tanıtıldığı gecenin ev sahipliğini, Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO’su Erkan Akdemir ve Türk Telekom Grubu Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk üstlendi. Sunuculuğunu Öykü Serter’in yaptığı gecede, pop müzik sanatçısı Bengü davetliler için çok özel bir konser verdi. Gecede düzenlenen yarışmaya katılan ve ilk beşe giren davetlilere TT175 hediye edildi.

low_tt1751
Erkan Akdemir: ‘TT175, 175 yıllık deneyim, müşteri odaklı yaklaşım ve akıllı cihaz konusunda elde ettiğimiz bilgi birikiminin en son örneği’
Türk Telekom Grubu’nun kendi markasını taşıyan ilk akıllı telefonu TT175’in arkasında büyük bir teknoloji ve tecrübe olduğuna değinen Erkan Akdemir: ‘Bundan tam üç yıl önce, Türk Telekom Grubu’nun mobil markası Avea ile akıllı telefon pazarına girdiğimiz günden itibaren çok hızlı yol aldık. Bu bakış açımızın bir sonucu olarak bugün müşterilerimizin üçte ikisi akıllı telefon sahibi. 2015’in üçüncü çeyreğinde akıllı telefon penetrasyonumuz yüzde 64. Bu rakamlar, Türkiye’de 11 milyona yakın kişiyi bugünün teknolojisiyle ve geleceğin fırsatlarıyla buluşturduğumuz anlamına geliyor. Önümüzdeki dönemde bu rakamları daha da yükselteceğiz. Piyasaya çıktığı ay ‘en çok satan akıllı telefon sıralaması’nda birinci sıraya oturan cihazlar yapmaya devam edeceğiz. TT175’in yeni rekorların da kapısını açacağına inanıyoruz’ dedi.
Akdemir sözlerini söyle sürdürdü: ‘Nisan ayında başlayacak 4.5G akıllı telefon pazarı için büyük fırsatları beraberinde getirecek. Liderliğini üstleneceğimiz bu yeni mobil dönemde de, sahip olduğumuz frekanslar ve Türkiye’nin 81 ilini birbirine bağlayan 206 bin km’lik fiber optik altyapımızla yine fark yaratacak ve müşterilerimize gerçek 4.5G deneyimi biz sunacağız. 4.5G teknolojisine uyumlu bir cihaz olan TT175 ile de müşterilerimizin bu yeni mobil döneme hazır olarak girmelerini sağlayacağız.’
Dehşan Ertürk: ‘TT175 ile yüksek teknolojiyi erişilebilir fiyatlarla müşterilerimizle buluşturuyoruz’
Dehşan Ertürk ise Türk Telekom Grubu’nun ilk akıllı telefonu TT175 ile ilgili şu bilgileri paylaştı: ‘Dünya sürekli daha akıllı bir geleceğe doğru gidiyor. Birçok işimizi akıllı cihazlar sayesinde yapar olduk. Bunların beraberinde getirdiği konfora ve rahatlığa da çok kolay alışıyoruz. Bize sunulan her yenilik beraberinde yeni bir deneyim, yeni özellikler ve servislerin yanı sıra yeni ihtiyaçlar, yeni beklentileri de beraberinde getiriyor. Bunun en güzel örneğini akıllı telefonlarda yaşıyoruz. Tüketicilerin akıllı telefonlara gösterdiği ilgi olağanüstü. Grup olarak, mobil alanda ortaya koyduğumuz doğru stratejiler ve uygun teklifler sayesinde akıllı telefon sahiplik oranında 4 yıldan uzun bir süredir Türkiye’nin lider operatörüyüz. Hem kendi markalı cihazlarımızla hem de üretici işbirliklerimizle akıllı cihaz pazarına yön veriyor, liderlik ediyoruz.
Türk Telekom Grubu olarak, şimdi de yüksek teknolojiyi erişilebilir fiyatlarla müşterilerimizle buluşturma felsefemizi 175 yıllık bilgi birikimi ve tecrübemizle birleştirerek TT175’e imza attık. TT175, gerek yüksek performansı ve şık tasarımıyla, gerekse 899TL’lik fiyatıyla Türk Telekom Grubu hizmetlerinin ayrıcalıklarını yaşamak isteyen tüm müşterilerimiz için uygun bir tercih olacak. TT175; müşterilerimizin bizden beklentisini, ihtiyacını analiz ederek ortaya çıkardığımız; operatör markalı cihazlarda bir ilk olan parmak izi özelliği, yazılımı ve donanımıyla sınıfındaki en gelişmiş akıllı cihaz. TT175 ile yine Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz ve cihazımızı Türk Telekom, TTNET ve Avea faturalarına ek taksitli ödeme seçenekleriyle satışa sunuyoruz.’
Türk Telekom Grubu Mobil Bağlantı Direktörü Baran Yurdagül ise gerçekleştirdiği sunumda TT175’in sahip olduğunu öne çıkan özellikleri hakkında şunları söyledi:
‘TT175, Türkiye’de kendi sınıfındaki cihazlarda bir ilk olan, metal tasarım ve 0,5 saniyede kullanıcısını tanıyan yüksek hızlı parmak izi okuyucusuna sahip. Cihazın yazılımını ve donanımını; 5,5 inç Full HD ekranda eğlenceyi ve üretkenliği ideal seviyeye taşıyacak bir tasarım anlayışıyla bir araya getirdik. Yüksek çözünürlüklü ön ve arka kameralar ve profesyonel seviyedeki Kamera+ uygulaması ile fotoğraf çekim deneyimini en üst noktaya taşıdık. Tüm bunların yanında TT175’e özel tasarlanmış kişiselleştirilebilen arayüz, el yazısıyla akıllı arama, kolay kullanım modu, TT175’e özel olarak tasarlanmış uygulama simgeleri, TT175’in sahip olduğu özelliklerin yalnızca bir kısmını oluşturuyor.’

Basın bildirisi

guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
eray mert
eray mert

Daha öncede Android ev telefonu yapmıştı.

Telefon bozulduğunda verdikleri servis telefona bakmaz, telekoma sorarsın orası bakar der, şikayet masasına gidersin bizim yapacak bir şeyimiz yok der. Ama 650 liraya telefonu zimmetlerler.

Çok değil satışa çıktıktan 1 ay sonra gelen şikayetleri yazmaya site yetmez.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x