Türkiye’de En Çok Aranan Yabancı Diziler Listesi

Yandex, 2015 başından bu yana yapılan yabancı dizi aramalarını yayınladı. Yapılan rapora göre Türkiye’de İnternet kullanıcılarının en çok aradığı yabancı dizi Game of Thrones olurken, onu sırasıyla Teen Wolf ve Walking Dead izledi. Son dönemde adından sıkça söz ettiren Breaking Bad ve Arrow gibi diziler de ilk 10 içinde yer aldı.

Yandex, Türkiye’de İnternet kullanıcılarının en çok aradığı yabancı dizilerin hangileri olduğunu analiz etti. Güçlü video arama özelliği ile kullanıcıların aradıkları videoları kolayca bulmasını sağlayan Yandex’in 2015 başından bu yana yapılan aramalar üzerinde yaptığı araştırmada, en çok aranan yabancı dizi Game of Thrones oldu. George R. R. Martin’in kitaplarından uyarlanan ve tüm dünyada büyük yankı uyandıran Game of Thrones, Türkiye’de de en çok merak edilen yabancı diziler arasında ilk sırada yer aldı.

shameless

Yandex’in analizine göre Game of Thrones’u ise hali hazırda 5. sezonu devam eden fantastik gençlik dizisi Teen Wolf izledi. Sıralamada üçüncü sırada ise aslen bir çizgi roman uyarlaması olan ve 6. sezonu Ekim ayında başlayan Walking Dead yer aldı. Yılbaşından bu yana yapılan aramalara göre ilk üç diziyi, sırasıyla Supernatural ve Arrow dizileri izledi. Son dönemde adından sıkça söz ettiren Breaking Bad ise, yeniden başlaması gündemde olan Prison Break’in ardından 7. sırada yer buldu.

Yandex’in araştırmasına göre Türkiye’de İnternet kullanıcılarının en çok aradığı ilk 10 yabancı dizi şu şekilde sıralandı.

1 – Game of Thrones

2 – Teen Wolf

3 – Walking Dead

4 – Supernatural

5 – Arrow

6 – Prison Break

7 – Breaking Bad

8 – The Vampire Diaries

9- Pretty Little Liars

10- Shameless

Listedeki dizilerden Shameless ve Breaking Bad için yerli versiyonu çekileceği haberleri geçtiğimiz günlerde medyada yer almıştı. Shameless günümüz şartlarında yerli versiyonu uyarlaması zor gibi gözükse de Breaking Bad dizisi için çalışmaların Behzat Ç ile bilinirliği artan Erdal Beşikçioğlu’nun başrolünde başladığı biliniyor. Dizinin yerli ismi ise “46”. Psikolojik gerilim türündeki yapım, mütevazı bir kimya öğretmenin alt üst olan hayatını konu alıyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x